POLECAMY

Jak ujarzmić niesforne włosy

Bez względu na to, czy masz loki, czy dla odmiany prostujesz włosy, zawsze masz wokół głowy aureolkę napuszonych kosmyków? Skorzystaj z podpowiedzi fryzjerki Sylwii Kiliś.
Jak ujarzmić niesforne włosy fot. FREE
Zacznij od przyjrzenia się swoim włosom i sprawdzenia, w jakiej są kondycji. Puszą się zazwyczaj włosy suche, łamliwe, z pozadzieranymi łuskami na powierzchni. Do tego są matowe i nie wyglądają szczególnie zdrowo ani efektownie. Warto też odwiedzić fryzjera i poprosić go o fachową diagnozę. Na pewno zaproponuje ci obcięcie końcówek (mogą być porozdwajane) i dobierze odpowiednią kurację odżywczą.

Sylwia poleca także pielęgnację „od wewnątrz”. Przez trzy miesiące zażywaj np. Revalid lub... zwykły tran. Zastanów się też, jak traktujesz swoje włosy. Czy po myciu delikatnie wyciskasz z nich wodę ręcznikiem, czy trzesz je mocno, powodując łamanie i zadzieranie się łusek? Czy twoja ulubiona fryzura to kucyk, wielokrotnie poprawiany w ciągu dnia? Często w miejscu, gdzie była gumka, włosy są poprzecierane i rozdwojone.

Od dziś zacznij bardziej się o nie troszczyć. Zawsze po myciu sięgaj po odżywkę nawilżającą, a jeżeli włosy są w kiepskiej kondycji, kup silnie działającą maskę, która naprawi strukturę włosów. Do stylizacji używaj kosmetyków o działaniu wygładzającym. A jeśli po wysuszeniu mimo wszystko zauważysz fruwające wokół głowy kosmyki, przygładź je odrobiną jedwabiu.

Porady udzieliła fryzjerka Sylwia Kiliś


Zobacz nasz test prostownic do włosów!!!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)