POLECAMY

Jak uczesać dziewczynkę na rozpoczęcie roku szkolnego?

Początek roku jest takim wydarzeniem, do którego nie tylko przyszli uczniowie i uczennice, ale też mamy przygotowują się bardzo skrupulatnie. Nowy strój, odświętne buty oraz nowa fryzura to podstawowe elementy wyglądu, które sprawią, że każda dziewczynka będzie czuła się wyjątkowo i pewnie w nowym otoczeniu. Jak uczesać dziewczynkę na rozpoczęcie roku szkolnego? Sprawdź!
Jak uczesać dziewczynkę na rozpoczęcie roku szkolnego?

Ponadczasowe fryzury

Fryzurą, która króluje nie tylko na pokazach mody, ale również jest lubiana przez panie i dziewczęta w różnym wieku,  to prosty kucyk zaczesany tuż nad karkiem. Włosy z przodu powinny być  uczesane  gładko do tyłu, można je utrwalić pianką  do układania włosów, wtedy będą ładnie błyszczały.  Wskazane jest ozdobienie  kucyka  wstążką lub kolorową kokardą  dopasowaną do odświętnego stroju, najbezpieczniejsze będą  dodatki w tonacji  biało- czarnej. Od dawna wiadomo, że  warkocz  jest ozdobą każdej uczennicy. Idealną propozycją dla  małej dziewczynki  będzie  misternie zapleciony warkocz. Bardzo modne na są różne uczesania ,  wykonane  z zaplecionych włosów,  tworząc kompozycje  z warkoczy. Jedną z takim propozycji jest zaplecenie  dwóch warkoczy , tak aby okalały twarz po bokach, z jednej i drugiej strony.

Zobacz także: Fryzury do pracy - najnowsze trendy (galeria)

Fryzura na pazia

Dla naszych dzieci ważna jest wygoda, jednak dziewczynki lubią przede wszystkim błyszczeć, dlatego zakładają ubrania mam, czy po kryjomu malują się naśladując starszą siostrę. Jeżeli jednak nasza  dziewczynka nie przepada za finezyjnymi upięciami włosów, najlepiej zaproponować jej fryzurę na pazia. Wygląda ładnie, okalając buzię. Równo obcięta grzywka  nie powinna być za długa, aby nie wchodziła do oczu, natomiast  włosy należy przyciąć za uszami równo.  Taka fryzura nie wymaga dużo zabiegów pielęgnacyjnych,  ale przede wszystkim  dobrego podcięcia włosów, które powinny same się układać po przeczesaniu ich grzebieniem.

A może artystyczny nieład?

Doskonałą propozycją dla dziewczynki jest rozpuszczeni włosów tworząc na  głowie artystyczny nieład.  Przed ułożeniem fryzury najlepiej wetrzeć we włosy piankę do układania włosów, rozetrzeć ją delikatnie oraz wysuszyć, najlepiej suszarką, która jest zakończona dyfuzorem , wtedy włosy same ułożą się wokół głowy, aby jednak spotęgować efekt najlepiej opuścić głowę na dół i  tak suszone  włosy, stają się  bardzo puszyste. Włosy następnie zebrać  i spiąć na czubku głowy, zbierając zewnętrzne pasma włosów za pomocą klamry.

Włosy karbowane

Włosy karbowane to propozycja dla odważnych dziewczynek, które mogą pochwalić się długimi włosami. Zanim jednak nasza księżniczka wystąpi w takiej oryginalnej fryzurze na jednym z najważniejszych w jej życiu uroczystości, trzeba spróbować, czy ten mały eksperyment sprawdzi się. Poza tym nie każde dziecko lubi poddawać się takim zabiegom.Za pomocą karbownicy łatwo jest utworzyć piękne karbowane włosy, aby jednak mieć pewność, że fryzura utrzyma się dłużej na głowie, warto usztywnić włosy za pomocą żelu do włosów. Dziewczynki lubią mieć długie włosy, jednak za długie mogą przeszkadzać, dlatego  rozsądna mama może upiąć włosy karbowane w kucyk i ozdobić klamrą czy kokardą. Inną propozycją  dla włosów karbowanych jest ułożenie z nich koka. Aby jednak nie przeobrazić delikatnej dziewczynki w  ciocię, kok powinien był zakręcony delikatnie  nad karkiem, nie musi być idealnie ułożony,  wręcz przeciwnie powinien być upięty z zamierzonym nieładem ,a niektóre jego końce powinny wystawać.

Zobacz także: Dziewczęco i romantycznie - warkocz krok po kroku

Proste włosy

Bardzo modne są włosy proste, można sprawić, że nabiorą idealnego wyglądu, w tym celu należy je wyprostować za pomocą prostownicy, a w  końcówki uczesanych włosów wcieramy jedwab,  który sprawi, że będą pięknie błyszczeć i zdrowo wyglądać. Idealnym rozwiązaniem, dzięki czemu unikniemy  opadania włosów jest spięcie ich za pomocą ozdobnej opaski. Założona na włosy powinna skutecznie zatrzymać niesforne kosmyki, a także ładnie uporządkować włosy. Poza tym opaska może kolorystyczne być dopasowana do odświętnego stroju. Bardziej odważne dziewczynki mogą założyć  oryginalną  opaskę, ozdobioną ciekawym wzorem .

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
A ja jestem innego zdania. Uważam że w kucyku chodzą prawie wszystkie dziewczynki. Mały koczek, dobierany czy karbowane włosy dodają dziewczynce uroku. Poza tym ona sama będzie się lepiej czuła. Zobaczycie, jaka to dla niej przyjemność pójść do szkoły w nowej fryzurce :) Jak czeszemy dziecko byle jak, ono uczy się takiego "bylejakiego" podejścia do swojej urody i później o siebie nie dba
/7 lat temu
wydaje mi sie ze nie ma co wymyslac z fryzurka bez wzgledu jak sie uczesze to dziecko ladnie wyglada nie wymyslajamy.... gumki i spinki zwykly kucyk stanowczo wystarczy