POLECAMY

Jak szybko odświeżyć fryzurę

Rano nie zawsze masz czas na umycie głowy? Sprawdź, jak sobie radzić w sytuacjach awaryjnych. Przeczytaj fryzjerską poradę.
Jak szybko odświeżyć fryzurę fot. FREE
W tej sytuacji istnieje ryzyko, że włosy będą wyglądały nieświeżo, a na dodatek całkowicie utracą swoją objętość (szczególnie gdy są z natury cienkie).

Alternatywą dla mycia włosów z użyciem wody jest oczyszczenie ich tzw. suchym szamponem (np. Klorane lub Toni & Guy). Są to preparaty w aerozolu, zawierające składniki o dużej chłonności (m.in. skrobię kukurydzianą lub ryżową).

Spryskaj suchym szamponem przede wszystkim włosy u nasady (przy skórze przetłuszczają się zdecydowanie najszybciej). Pozwól mu działać przez dwie minuty, przez ten czas wchłonie nadmiar sebum. Potem dokładnie wyczesz gęstą szczotką. Włosy powinny odzyskać lekkość i puszystość.

Jeśli jednak jeszcze nie jesteś całkiem zadowolona z efektu, zwiąż je gumką na czubku głowy i pochodź w takim kucyku aż do momentu wyjścia z domu. Dzięki temu fryzura zyska dodatkową objętość.

Uwaga! Gdy nie masz pod ręką suchego szamponu, może zastąpić go zwykłym pudrem lub talkiem. Traktuj jednak to rozwiązanie jako „awaryjne”.

Radziła Sylwia Kiliś

Chcesz wiedzieć więcej o suchych szamponach? Kliknij tu>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)