POLECAMY

Sekrety stylizacji włosów

Tajniki stylizacji zdradza mistrz fryzjerstwa. Ta wiedza pomoże ci w wyczarowaniu idealnej fryzury za pomocą szczotki
Sekrety stylizacji włosów fot. FREE
Zauważyłaś, że fryzjer podczas układania twoich włosów często sięga po różne szczotki? To nie przypadek. Profesjonalni styliści fryzur wiedzą, że efekt końcowy w dużej mierze zależy od odpowiednio dobranych akcesoriów użytych podczas modelowania i czesania. Zmieniają je też w zależności od rodzaju włosów klientek. Między innymi dzięki temu fryzura zrobiona w salonie fryzjerskim zazwyczaj wyglądają lepiej niż wtedy, gdy czeszesz się samodzielnie. To jeden z powodów, dla których warto zaopatrzyć się w dobre szczotki. Okazuje się, że nie są one wcale drogie, a będą ci służyły przez długi czas.

Jakie fryzury możesz stworzyć za pomocą odpowiedniej szczotki?

Uniesione od nasady
Nie ma jednej uniwersalnej szczotki, która umożliwi odbicie włosów od skóry głowy. Należy dobrać ją  przede wszystkim do rodzaju włosów. Do tych puszystych i falowanych najlepiej użyć szczotki termicznej. Delikatne i cienkie łatwiej będzie unieść okrągłą szczotką z naturalnego włosia.

Seksowne loki i fale
W tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa technika suszenia włosów. Do stylizacji warto użyć dwóch różnych szczotek. Najpierw wyprostuj i wygładź włosy szczotką ceramiczną. Następnie nakręcaj pasma na szczotkę o małej średnicy, wykonaną z naturalnego włosia. Zwróć uwagę na to, aby końcówki włosów były dokładnie zakręcone, a nie zagięte. Ważne jest też, żeby nawinąć na szczotkę całe pasma, aż do skóry głowy.

Ładny połyski gładka struktura
Efekt lśniących włosów uzyskany za pomocą szczotki wynika z mechanicznego zamknięcia i wygładzenia ich łusek. Najlepiej sprawdzą się płaskie szczotki, wykonane ze zwierzęcego, bardzo miękkiego włosia. Na koniec użyj szczotki termicznej, wykonanej z tefalu, ceramiki lub metalu – dzięki niej włosy zyskają blask.

Bez puszenia się
Włosy ładnie wygładzi szczotka wyposażona w funkcję jonizacji. Podczas czesania zachodzi proces przepływu jonów do wnętrza włókna włosa. Cząsteczki te neutralizują ładunki elektryczne, przez co wygładzają fryzurę. Takie szczotki dodatkowo sprawiają, że pasma stają się błyszczące i nie elektryzują się. Warto sięgać po nie szczególnie wtedy, gdy często suszysz włosy.

Większa objętość
Jeśli zależy ci na bujnej fryzurze, sięgnij po szczotkę z naturalnego włosia. Jej włoski powinny być gęsto osadzone, dzięki temu pasma włosów łatwo nawijają się na szczotkę, a nie wplątują się w nią. Masz długie włosy? Używaj szczotki z mieszanego włosia (między włoskami naturalnymi są grubsze, plastikowe) – podczas modelowania jednocześnie rozczesuje włosy.   

Radził: Maciej Wróblewski, stylista fryzur, ekspert marki Joico, właściciel salonu YOU & YOU.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
ale ma szpare. wiechalbym tam pisiorem
/5 lat temu
Witam wszystkich, mam tę grę i lubię to, ja inedlae dla wszystkich, ale 2 poziomach, mam też więcej poziomf3w, ktf3re zostały już dodane, ponieważ Twf3j film powstał. Oglądaj mf3j film