Jak strzyc włosy maszynką?

Twój mężczyzna korzysta w domu z maszynki do strzyżenia włosów? Nie jesteś do końca zadowolona z efektów jego zabiegów fryzjerskich? Pokaż mu nasz poradnik, który w prosty sposób tłumaczy, jak używać maszynki do strzyżenia i uzyskać fryzurę niczym z salonu fryzjerskiego.
/ 26.09.2013 14:56

Obcinanie włosów maszynką - krok po kroku

Przed rozpoczęciem strzyżenia należy pamiętać o przeczytaniu instrukcji dołączonej do maszynki, której będziemy używać – to pozwoli na stuprocentowe wykorzystanie jej możliwości oraz na bezpieczne korzystanie z urządzenia. Następnie należy wybrać fryzurę, jaką chcemy uzyskać oraz znaleźć odpowiednio oświetlone miejsce, by dokładnie widzieć włosy z każdej strony (najlepiej skorzystać z kilku luster). Wszystkie czynności wykonuj spokojnie i bez pośpiechu – to zagwarantuje ci pożądany efekt i zadowolenie z nowej fryzury.

Krok 1. - tył głowy

1. Korzystaj z dwóch luster/lusterek. Ciągle sprawdzaj tył głowy.

2. Wybierz nakładkę i pożądaną długość.

3. Wykorzystujemy technikę „ustawienie, obrót, stop”. Na początku ostrze powinno być ustawione płasko. Przesuwamy je do góry (przeciwnie do kierunku włosów), stopniowo obracając, a następnie wysuwamy z włosów – to dużo łatwiejsze niż się wydaje! Efektem będzie profesjonalnie wyglądająca stylizacja.

4. Zacznij od karku – ząbki ostrza powinny być skierowane w górę. Rozpoczynamy od środka, powoli idziemy w górę, a na koniec wysuwamy maszynkę. W ten sposób obcinamy pojedynczo drobne części. Aby uzyskać prostą krawędź przy karku, należy odwrócić maszynkę i kierować ją w dół.

5. Zwiększ długość strzyżenia. Przycinaj włosy z tyłu głowy, idąc do góry – w kierunku najwyższego jej punktu. Regularnie sprawdzaj rezultat w lustrze.

Krok 2. - boki

1. Również strzyżemy poprzez ruch w górę, w kierunku najwyższej części głowy.

2. Nie zapomnij o bokobrodach – zmniejsz długość strzyżenia i przycinaj ostrożnie poprzez powolny ruch w górę.

3. Aby uzyskać czyste, proste linie, odwróć maszynkę. Przyłóż odwróconą stronę pod odpowiednim kątem. Górne części ostrzy powinny lekko dotykać skóry. Powoli przesuwaj w dół.

Krok 3. - góra

1. Wybierz długość grzebienia, zaczynając od większej – później zawsze możesz skracać długość.

2. Rozpocznij z tyłu głowy, powoli przesuwając maszynkę do przodu.

3. Pozwól, aby grzebień spokojnie przeszedł przez wszystkie włosy.

Polecamy: Fryzury męskie - najmodniejsze

Źródło: Poradnik przygotowała marka Remington - producent maszynek do włosów Pro Power

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)