Jak strzyc włosy maszynką fot. Adobe Stock

Jak strzyc włosy maszynką?

Technikę strzyżenia włosów maszynką warto mieć w małym palcu. Aby uzyskać fryzurę niczym z salonu fryzjerskiego, należy przede wszystkim znaleźć odpowiednio oświetlone miejsce i nauczyć się korzystać z dwóch lusterek.
Małgorzata Machnicka / 04.11.2020 12:56
Jak strzyc włosy maszynką fot. Adobe Stock

Jak strzyc włosy maszynką? Przed rozpoczęciem strzyżenia należy pamiętać o przeczytaniu instrukcji dołączonej do maszynki, której będziesz używać - to pozwoli na 100% wykorzystanie jej możliwości oraz na bezpieczne korzystanie z urządzenia.

Następnie trzeba wybrać fryzurę, jaką chcesz uzyskać oraz znaleźć odpowiednio oświetlone miejsce, by dokładnie widzieć włosy z każdej strony. Wszystkie czynności wykonuj spokojnie i bez pośpiechu - to zagwarantuje ci pożądany efekt i zadowolenie z nowej fryzury.

Strzyżenie włosów maszynką krok po kroku

Proces strzyżenia włosów maszynką warto podzielić na strefy. Należy zacząć od tyłu głowy, następnie strzyc boki, a dopiero na końcu czubek głowy. 

Tył głowy

 1. Korzystaj z dwóch lusterek. 
 2. Wybierz nakładkę i pożądaną długość.
 3. Wykorzystaj technikę „ustawienie, obrót, stop”. Na początku ostrze powinno być ustawione płasko. Przesuwaj je do góry (przeciwnie do kierunku włosów), stopniowo obracając, a następnie wysuwaj z włosów - to dużo łatwiejsze niż się wydaje! 
 4. Zacznij od karku - ząbki ostrza powinny być skierowane w górę. Najpierw od środka, powoli kieruj się ku górze, a na koniec wysuń maszynkę. Aby uzyskać prostą krawędź przy karku, należy odwrócić maszynkę i kierować ją w dół.
 5. Zwiększ długość strzyżenia. Przycinaj włosy z tyłu głowy, idąc do góry - w kierunku najwyższego jej punktu. Regularnie sprawdzaj rezultat w lustrze.

jak obcinać włosy maszynką
fot. Adobe Stock

Boki

 1. Strzyż ruchem ku górze, w kierunku najwyższej części głowy.
 2. Nie zapomnij o bokobrodach - zmniejsz długość strzyżenia i przycinaj ostrożnie poprzez powolny ruch w górę.
 3. Aby uzyskać czyste, proste linie odwróć maszynkę. Przyłóż odwróconą stronę pod odpowiednim kątem. Górne części ostrzy powinny lekko dotykać skóry. Powoli przesuwaj w dół.

Szeroki wybór precyzyjnych maszynek do zarostu i kod rabatowy Avans zapewnią Ci udane zakupy.

Góra

 1. Wybierz największą długość grzebienia - później zawsze możesz skracać długość.
 2. Rozpocznij z tyłu głowy, powoli przesuwając maszynkę do przodu.
 3. Pozwól, aby grzebień spokojnie przeszedł przez wszystkie włosy.

Źródło: Poradnik przygotowała marka Remington - producent maszynek do włosów Pro Power. Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 26.09.2010

Więcej o włosach:
Stylizacja męskiej fryzury bez tajemnic
Zobacz najmodniejsze męskie fryzury