Zastanów się jaki jest problem Twoich włosów (są zbyt słabe, rozdwajające się, a może płaskie?), a następnie dowiedz się, jak mu zaradzić stosując produkty, które większość z nas ma... w lodówce! / fot. Fotolia

Jak samodzielnie zrobić maseczkę na włosy?

Zastanów się jaki jest problem Twoich włosów (są zbyt słabe, rozdwajające się, a może płaskie?), a następnie dowiedz się, jak mu zaradzić stosując produkty, które większość z nas ma... w lodówce!
/ 18.03.2011 10:59
Zastanów się jaki jest problem Twoich włosów (są zbyt słabe, rozdwajające się, a może płaskie?), a następnie dowiedz się, jak mu zaradzić stosując produkty, które większość z nas ma... w lodówce! / fot. Fotolia

Aby wzmocnić włosy

Na wzmocnienie włosów dobrze wpłynie stosowanie odżywczej maseczki. Pół buteleczki olejku rycynowego zmieszać z żółtkiem, sokiem z połowy cytryny. Papkę nałożyć na wilgotne jeszcze włosy.

Na włosy wzmacniająco podziała płukanka ziołowa. Do włosów jasnych najlepiej stosować jest napar z rumianku (garść rumianku na litr wody) albo płukanie włosów w łupinach cebuli (garść łupin namoczyć na noc w zimnej wodzie i na drugi dzień zagotować).

Przy włosach ciemnych używa się odwaru z kory dębowej.

Włosy słabe i delikatne wzmocni maseczka rewitalizująca. W filiżance jasnego bezalkoholowego piwa roztrzepać dokładnie jedno żółtko. Odżywkę wmasować w świeżo umyte włosy i pozostawić na 15 minut. Spłukać letnią wodą.

Zobacz też: Sprawdź, jaki masz rodzaj włosów!

Aby mieć włosy gęste i puszyste

Włosy będą gęste i puszyste, jeżeli raz na kwartał stosować się będzie odżywczą maseczkę. Trzy łyżki naturalnego miodu zmieszać z dwiema łyżkami zmiksowanych kiełków zbożowych i drożdży piwnych. Dodać jedno żółtko i sok z jednej cytryny. Przygotowaną masę nałożyć na umyte, lekko wilgotne włosy. Po 30 minutach spłukać ciepłą wodą.

Włosy rozdwajające się – co robić?

Suchym, matowym, rozdwajającym się i trudno układającym się włosom pomoże kompres z oliwy i żółtka. Należy wymieszać żółtko z czterema łyżkami ciepłej oliwy z oliwek. Nałożyć na umyte i wilgotne jeszcze włosy na pół godziny. Umyć szamponem.

Zobacz też: Od czego zależy kondycja Twoich włosów?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.