POLECAMY

Jak rozczesać włosy bez bólu - 4 tricki

Tapirowane włosy są w tym sezonie modne! Jak jednak rozczesać taką fryzurą, aby to nie bolało, a kosmyki na tym nie ucierpiały? Radzi fryzjer!
Jak rozczesać włosy bez bólu - 4 tricki fot. Fotolia
W tym sezonie niektóre fryzury wymagają natapirowania włosów. Dzięki kilku prostym trikom łatwo rozczeszesz je po takiej stylizacji. Nawet jeśli jesteś posiadaczką długich i cienkich włosów.

1. Wybierz płaską szczotkę

Ma ona zdecydowanie większą powierzchnię rozczesywania i w dodatku jest znacznie delikatniejsza dla włosów niż grzebień. Czasem może on działać jak nóż, który, gdy trafi na splątane włosy, po prostu je odcina.

2. Bądź delikatna dla włosów

Nie szarp ich, aby nie wyrwać razem z cebulką. Szczotką zawsze wykonuj ruchy z góry na dół. Najpierw zacznij od rozczesania małych sekcji i nie przeciągaj szczotki od razu od nasady aż po końce.

3. Najpierw "na sucho"

W miarę możliwości podziel suche włosy na pasma. Następnie rozpocznij rozczesywanie każdego z nich, zaczynając od końcówek. Gdy uda ci się je trochę rozplątać, przesuń swoje działania nieco wyżej. Takimi małymi krokami postaraj się dotrzeć aż do nasady włosów.

4. Gdy są bardzo splątane...

Wystarczy zmoczyć włosy i nałożyć na nie sporą porcję odżywki – zamyka ona łuski włosów, dzięki czemu stają się one gładkie i zdecydowanie łatwiej je rozczesać. Potrzymaj ją na głowie około 5 minut, a następnie spłucz. Nadmiar wody ściągnij dłońmi i rozpocznij rozczesywanie włosów, zaczynając od końców.

Radziła: Radzi Ewa Zadrożna, fryzjerka, współpracująca z warszawskim salonem Hair Master
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Dobre jest też, gdy się kąpiesz, myjesz włosy i nakładasz odżywkę/maseczkę, przeczesać włosy grzebieniem, i wtedy spłukać włosy, ja tak robię od dawna, i nie mam potem problemów z rozczesywaniem ich gdy je susze..