Jak przyspieszyć proces wysychania włosów?

Moje włosy bardzo długo schną, często wiele godzin. Jak przyspieszyć ten proces? Jak szybko wysuszyć włosy?
/ 05.01.2015 09:43

suszenie włosów

fot. Fotolia

Witam,

mój „problem” może wydać się błahy, ale mi naprawdę przeszkadza… Otóż moje włosy długo schną, często wiele godzin. Jest to bardzo uciążliwe, bo gdy myję głowę wieczorem, włosy rano są wciąż wilgotne! Żeby przyspieszyć ten proces, zwykle podsuszam je suszarką, a wcześniej odsączam wodę z włosów w ręcznik.

Czy są jakieś inne sposoby, aby przyspieszyć proces wysychania włosów?

Joaśka, lat 22.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Szybkość wysychania włosów zależy od wielu czynników, m.in. od ich długości, grubości i gęstości. Tak więc włosy długie i gęste będą schły znacznie dłużej niż włosy krótkie i cienkie.

Jak przyspieszyć proces wysychania? Po umyciu dokładnie odsączamy wodę z włosów suchym ręcznikiem, a następnie zawijamy włosy w kolejny suchy ręcznik i pozostawiamy go na włosach przez jakiś czas, aby wchłonął pozostałą wodę.

Zobacz też: Jak dbać o włosy zimą?

Następnie po zdjęciu ręcznika włosy powinny być już tylko wilgotne i albo możemy pozostawić je wówczas do wyschnięcia, albo podsuszyć suszarką.

Jeśli włosy są myte wieczorem i schną bardzo długo, to suszymy je dokładnie za pomocą suszarki. Nigdy nie kładziemy się spać z mokrymi włosami, gdyż mokre włosy mają niepodomykane łuski, przez co są bardziej narażone na wszelkie uszkodzenia.

Tak więc jeśli mamy problem z długo schnącymi włosami, najlepszym rozwiązaniem jest suszenie ich suszarką (lekko ciepłym nawiewem). Ciepłe powietrze wydobywające się z suszarki domyka łuski przez co włosy są mniej narażone na uszkodzenia.

Co więcej, gdy nie suszymy włosów gorącym powietrzem, suszarka nie wpływa negatywnie na kondycję naszych włosów.

Zobacz też: Składy kosmetyków do włosów – których substancji unikać?