POLECAMY

Jak przygotować włosy do ślubu?

Twój ślub już niedługo? Wszystko już przygotowane, tylko twoje włosy są trochę przesuszone i zaniedbane? Wystarczy kilka dni, żeby stały się miękkie, odżywione i pełne blasku.

Fot. Materiały prasowe

Fryzura ślubna - co jest modne, a co nie?

Im mniej – tym lepiej. Odchodzimy od ozdabiania włosów dużą ilością błyszczących spinek, dopinania sztucznych kwiatów lub zakładania tiar czy ogromnych welonów. Dzięki pięknej fryzurze, doskonale dopasowanej do charakteru i sukni kobiety, każda panna młoda poczuje się księżniczką bez zbędnych świecidełek. Idealne uczesanie włosów to najlepsza ozdoba. Jest ono bardzo ważnym elementem całej stylizacji, bez konieczności stosowania jakichkolwiek nakryć głowy. Jeśli panna młoda tradycyjnie w tym dniu chce założyć welon, powinna z pomocą stylisty fryzur dobrać odpowiedni i upiąć tak, aby fryzura była kompletna.

Polecamy: Kwiaty we włosach na ślub

Jak zadbać o włosy przed ślubem?

Piękna fryzura to przede wszystkim zadbane i zdrowe włosy. Profesjonalne preparaty do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji zapewniają włosom doskonały wygląd i kondycję, a także ochronę przed wysokimi temperaturami i słońcem. Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne dedykowane skórze głowy i włosom są tak samo ważne, jak zabiegi kosmetyczne skóry twarzy czy ciała. Warto z nich skorzystać, zanim nadejdzie dzień ślubu. Aby włosy odzyskały energię i blask, rosły piękne, lśniące i zdrowe, należy dobrze oczyszczać skórę głowy. W pozbyciu się zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych pomogą specjalne zabiegi oczyszczające, natomiast te z keratyną odbudują zniszczone włosy.

Korzystanie z zabiegów w gabinecie pozwala na użycie specjalnej sauny do włosów, dzięki czemu lepiej wchłaniają one substancje i składniki aktywne.

Kiedy farbowanie, a kiedy nawilżanie włosów?

We wszystkim należy zachować umiar. Zbyt przesuszone i łamliwe włosy nie wyglądają pięknie, ale  i obciążone nieodpowiednią odżywką, także nie ułatwią pracy styliście i nie będą się dobrze układały. Kluczem do sukcesu i pięknego wyglądu w tym ważnym dniu jest dobre planowanie. Zabiegi koloryzacji i fryzurę próbną planujemy na dwa tygodnie przed ślubem, najpóźniej tydzień przed, ale nie wcześniej. Na 2-3 dni przed ceremonią warto wybrać się do salonu na zabieg oczyszczania i nawilżania włosów ampułką z kwasem hialuronowym. 

Polecamy: Przedłużanie włosów na ślub

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Ja mam swoją specjalistkę od tego typu okazjonalnych fryzur na Warszawskim Ursynowie. Pani Marlena z salonu Gnatyshyn naprawdę wkłada w swoja pracę całe serce, zawsze byłam bardzo zadowolona z jej usług.