POLECAMY

Jak przygotować włosy do lata

Wiele z nas po wakacjach staje nagle przed problemem wypłowiałych i suchych włosów, które nie dają się ułożyć żadną miarą. Jak zaradzić tym kłopotom?
Jak przygotować włosy do lata

Nie od dziś wszystkim nam wiadomo, że lato, mimo że cieszy nasze serca, nie jest najlepszym sprzymierzeńcem dla naszych włosów. Słońce, suchy wiatr czy częste kąpiele w morzu – mocno osłabiają strukturą włosa.

Dbaj o włosy

Latem szczególnie należy dbać o włosy. Nie wolno zapominać o ich nawilżaniu – najlepiej jest po każdym myciu stosować odżywkę oraz dwa lub trzy razy w tygodniu dodatkowo jeszcze maseczkę do włosów. Z pewnością po każdej kąpieli w morzu czy basenie trzeba od razu opłukać włosy zimną wodą, a następnie umyć i nawilżyć. Sól oraz chlor powodują wysuszenie włosów oraz przyczyniają się do wypłowienia koloru, szczególnie jeśli włosy są farbowane. Dodatkowo warto pamiętać o jakimś nakryciu głowy – zwłaszcza, że kapelusze słomkowe wróciły znowu do łask.

Zobacz także: SOS dla wypadających włosów

Stosuj specjalne kosmetyki

Najlepiej jest zacząć zabezpieczać włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych już wiosną. Wiele firm kosmetycznych wprowadziło już na rynek swoje serie specjalnych szamponów i odżywek do włosów, przeznaczonych na okres letni. Kosmetyki te zawierają dodatkowe składniki, jak witamina E czy oliwę z oliwek, które silnie nawilżają włosy i uodparniają je na działanie słońca czy wiatru. Poza tym posiadają one filtr przeciwsłoneczny, co znacząco odróżnia je od pozostałych szamponów nawilżających.

Czas na odmianę

Przed wakacjami dobrze jest trochę odżywić włosy, dlatego wizyta w salonie fryzjerskim jest jak najbardziej wskazana. Nawet minimalne podcięcie jest już dobrym krokiem. Choć ogólnie mówiąc na lato poleca się raczej krótkie lub półdługie fryzurki. Są one nie tylko bardziej praktyczne podczas upałów, ale i weselsze, a przecież o to właśnie wszystkim chodzi. Fryzury typu: bob, cięcie na pazia, krótka fryzurka z irokezem, itp. Albo też fale, które cudownie wyglądają na wietrze. W tym jednak względzie najlepiej jest poradzić się specjalisty.

Zobacz także: Pigułka na proste włosy

Poleca się również zmianę koloru – oczywiście na barwę jaśniejszą oraz żywszą. Szczególnie popularne są wówczas blondy, od beżowych po piaskowe i karmelowe, różne odcienie czerwonego albo też rude i ciepłe brązy. Najlepiej jest wybrać taki kolor, który będzie ładnie współgrał z promienia słońca, tj. tak, żeby słońce odbijało się we włosach jak w lustrze.

Mniej utrwalaj

Pamiętaj, że w dni słoneczne, kiedy włosy i tak już narażone na silne działanie szkodliwych czynników, nie powinno się ich jeszcze dodatkowo obciążać lakierami czy żelami. Może warto byłoby także zrezygnować na jakiś czas z suszarki. Zobacz, jak ładnie układają się włosy, kiedy mają szansę wyschnąć same na letnim wietrze.

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)