Jak preparaty trychologiczne wpływają na włosy?

Na czym polega terapia wzrostu włosów? Za co odpowiada placenta? W jaki sposób pobudzić mieszek włosowy? Preparaty trychologiczne – czy możemy używać ich na co dzień? Jak działają preparaty trychologiczne? Dlaczego nie możemy zakupić ich przez internet? Na nasze pytania odpowiada Magdalena Pankowska, specjalista trycholog z Kliniki Włosów HairLAB.
/ 29.06.2012 08:41

Na czym polega terapia wzrostu włosów?

Magdalena Pankowska: Terapia wzrostu włosów polega głownie na stymulowaniu mieszków włosowych poprzez stosowanie masażu lub dermalrollera, a także odżywczych preparatów. Wiąże się to z masowaniem skóry głowy i używaniem specjalnej szczoteczki do masażu. Proces ten stymuluje skórę głowy i hamuje proces spłycania się mieszków włosowych. Mieszek włosowy przez dłuższy czas produkuje włos i go odżywia.

Czy można przywrócić proces wzrostu włosa?

Magdalena Pankowska: Jeżeli mieszek włosowy jest bardzo spłycony, bardzo ciężko jest powrócić do normalnego odżywiania, produkowania i wytwarzania włosa. Przy pomocy preparatów  odżywczych i dermalrollera, czyli mezoterapii, możemy pobudzić mieszek włosowy. Z bardzo spłyconego mieszka włosowego nie wyrośnie już mocny, gruby, zdrowy włos, wtedy będzie to już tylko meszek. Mimo wszystko jest to duży sukces, ponieważ skóra głowy nie jest już łysa i błyszcząca, tylko zagęszczona włoskami.

Zobacz też: Na czym polega analiza pierwiastkowa włosów?

Jaki jest skład preparatów trychologicznych?

Magdalena Pankowska: Głównym składnikiem preparatów trychologicznych jest placenta, czyli wyciąg z łożyska zwierzęcego. Pozostałe składniki to ogromna ilość aminokwasów, minerałów i składników odżywczych. Placenta hamuje proces wypadania włosów. W wielu preparatach trychologicznych znajduje się też wosk pszczeli. Preparatów trychologicznych możemy używać profilaktycznie, nie tylko przy zdiagnozowanym problemie. Wpływają one na strukturę włosa, na ich kondycję, odżywiają skórę głowy w efekcie czego otrzymujemy wzmocnione, lśniące włókno włosa.

Dlaczego preparaty trychologiczne nie są tak łatwo dostępne? Dlaczego nie możemy kupić ich przez stronę internetową?

Magdalena Pankowska: Preparaty trychologiczne są preparatami o silnym działaniu. Mimo że zawierają składniki naturalne, są bardzo intensywne. Dana osoba nie jest w stanie dobrać sobie takiego preparatu samodzielnie, dlatego nie dostaniemy go w sklepie czy w zwykłej drogerii. Są to preparaty specjalistyczne, czyli lecznicze, hamujące proces łysienia (wypadania włosów), łupieżu czy łojotokowego zapalenia skóry. Specjaliści po wywiadzie czy po badaniu są w stanie zalecić najodpowiedniejszy preparat.

Spisała Joanna Marczak

Zobacz też: Wszystko o włosach