POLECAMY

Sprawdź, jak skutecznie prostować włosy!

Nie wiesz, jak prawidłowo prostować włosy za pomocą prostownicy? Przeczytaj!
Sprawdź, jak skutecznie prostować włosy! fot. Fotolia

Chcesz wyprostować włosy ale boisz się jaki efekt uzyskasz? Bardzo istotne jest jaką masz prostownicę i jak się nią posługujesz. Piszemy jak prawidłowo prostować włosy, aby ich nie zniszczyć.

1. Przed prostowaniem najlepiej jest umyć włosy. Świeżo umyte i lekko wilgotne są bardziej podatne na zabiegi kosmetyczne.
2. Ważne jest też jaką prostownicę używasz. Na rynku są dostępne prostownice teflonowe, ceramiczne, metalowe lub z turmalinowymi płytkami.Efekt prostowania włosów w przypadku prostownicy ceramicznej jest podobny jak za pomocą prostownicy teflonowej. 
3. Włosy dobrze jest przed prostowaniem spryskać preparatem zabezpieczającym, który będzie chronić przed wpływem wysokiej temperatury. 
4. Prostowanie włosów powinno się zacząć od kosmyków nad karkiem i powinnaś przesuwać prostownicę powoli, pasmami w stronę przodu głowy. Rób to dość wolnym ruchem, czynność możesz powtórzyć.
5. Jeśli chcesz uzyskać idealną gładką fakturę włosów możesz pomóc sobie rozczesując je grzebieniem przed użyciem prostownicy. Jeśli masz loki najlepiej jest prostować włosy w temperaturze 230 stopni. 

Zobacz więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Prostować włosy wilgotne? To chyba jakiś żart. Nie wolno tego robić w żadnym wypadku, chyba, że chce się kompletnie znisczyć włosy.
/4 lata temu
Moge Państwu zaproponować lotion chroniacy wlosy przed cieplem ktory pozwala uzyskac gladsze i nie elektrezujace sie wlosy.Ułatwia rozczesywanie i ukladanie wlosow.Pojemnosc 250ml
/4 lata temu
no nic nowego
POKAŻ KOMENTARZE (1)