POLECAMY

Jak prawidłowo płukać włosy

Zastanawiasz się, dlaczego twoje włosy wciąż są matowe? Może źle je płuczesz. Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć.
Jak prawidłowo płukać włosy
Nieprawda, że zimna woda zapewnia włosom połysk. W zasadzie nie ma naukowego wyjaśnienia, dlaczego tak właśnie miałoby być. Czasem użycie bardzo zimnej wody może dać wręcz odwrotny efekt: włosy będą wyglądały na niezdrowe. Tak jak we wszystkim – liczy się umiar. Lepiej wybrać złoty środek, w tym przypadku – letnią wodę!

Używaj dużej ilości wody.
Jeśli do płukania użyjesz jej zbyt mało i na włosach pozostaną resztki szamponu, możesz zapomnieć o pięknej, lśniącej fryzurze.

Podczas płukania pośpiech nie jest wskazany. Włosy powinnaś polewać wodą tak długo, jak tego wymagają (aż przestaniesz wyczuwać na nich pozostałości środków myjących). Minimum to trzy minuty polewania obfitym strumieniem wody.

Zawsze odchylaj głowę do tyłu.
Jeśli tego nie zrobisz, spływające po twarzy szampon i odżywka mogą wywołać podrażnienie skóry, w ekstremalnych przypadkach powodując zaczerwienie i świąd.
Jakie znasz sposoby na gęste i mocne włosy? Porozmawiaj o tym na forum polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/9 lat temu
Słyszałam niedawno, że pod zwykłym strumieniem wody nie wypłuczemy włosów tak dokładnie, jak przy użyciu urządzeń generujących mikrobabelki, takich, jak np BiWash.
/9 lat temu
Gio, gratuluje ci serdecznie spostrzegawczosci :D. Zeby nie kopac lezacego - portal polki.pl to portal wspolpracujacy z Uroda i wszystkie artykuly odnosnie urody sa skopiowane wlasnie z tego pisma xD.
/9 lat temu
O tym wszystkim napisała URODA w 11 numerze, wy tylko ściągnęliście
POKAŻ KOMENTARZE (2)