POLECAMY

3 najlepsze sposoby na pozbycie się łupieżu

Nie strzepuj go ukradkiem, tylko zacznij z nim walczyć. Zwycięstwo nie jest takie trudne!
3 najlepsze sposoby na pozbycie się łupieżu fot. FREE
Łupież wywołuje grzyb, który wchodzi w skład naturalnej flory ochraniającej skórę głowy. Gdy nadmiernie się rozrasta, naskórek zaczyna się łuszczyć, a na ubranie sypią się białe płatki.

3 sposoby na łupież:

1. Kup specjalny szampon

Zastosuj 4–6- tygodniową kurację szamponem przeciwłupieżowym. Preparat powinien mieć w składzie co najmniej jeden z poniższych składników: pirytion cynku, siarczek selenu, siarkę, kwas salicylowy, ketokonazol (np. Nizoral, Dercos Vichy). Częstym błędem jest zbyt szybkie spłukiwanie szamponu. Jego działanie możesz wzmocnić pozostawiając go na ok. minutę na głowie .

2. Usuń płatki oliwką

Gdy masz obfity łupież (widoczny na ubraniu) spróbuj usunąć nadmierną ilość łusek. Kup w aptece 5-procentową oliwkę salicylową. Preparat lekko podgrzej i posmaruj nim głowę. Następnie przykryj ją folią i zawiń ręcznikiem. Po 2 godzinach dokładnie umyj włosy szamponem przeciwłupieżowym.

3. Zadziałaj kwasem

Doskonałą bronią przeciwko łupieżowi jest kwaśny ocet jabłkowy (kupisz go w supermarkecie za 6–8 zł). Kwaśne środowisko nie sprzyja drożdżom, które są przyczyną łupieżu. Zwilżaj płynem bawełniany płatek i wcieraj ocet w skórę. Pozostaw go na pół godziny i umyj włosy szamponem.

Autorka jest dziennikarką "Przyjaciółki"

Więcej urodowych trików:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)