Kołtuny? Pozbędziesz się ich tymi sposobami!

Jeśli twoje włosy bardzo się plączą, możesz zastosować kilka metod na to, by zminimalizować powstawianie kołtunów. Sprawdź je!
Kołtuny? Pozbędziesz się ich tymi sposobami!

Dzień dobry,

Moje włosy bardzo się plączą, szczególnie zimą. Mam z tym poważny kłopot, bo nie mogę ich rozczesać po myciu, a po kilku godzinach w ciągu dnia znów są splątane. Rozczesywanie jest bardzo nieprzyjemne. Co zrobić, by pozbyć się tego problemu? Jak o nie dbać? I na koniec: jak rozczesywać kołtuny, aby nie niszczyć włosów?

Wimini.

Zobacz też: Jak wiązać włosy do snu?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Plątanie włosów jest bardzo powszechnym problemem. Może mieć ono kilka przyczyn. Włosy plączące się należy otoczyć szczególną opieką.

Plątanie włosów często występuje w przypadku włosów cienkich i długich oraz rozjaśnionych. Dlatego też należy bezwzględnie pamiętać o używaniu odżywki nawilżającej podczas każdego mycia włosów. Odżywka nawilżająca wygładza włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Dobrym sposobem jest też rozczesanie włosów jeszcze przed spłukaniem odżywki. Po umyciu włosów nie należy wycierać ich mocno ręcznikiem, a jedynie wycisnąć delikatnie nadmiar wody. Jeśli te sposoby nie pomogą, dodatkowo można użyć specjalnych preparatów w spray’u ułatwiających rozczesywanie.

Gdy końce naszych włosów są zniszczone, a łuski rozchylone, sprzyja to ich plątaniu i powstawaniu kołtunów. W tej sytuacji najlepszym  sposobem jest obcięcie zniszczonych końcówek, gdyż w tym przypadku nie pomogą nawet najlepsze odżywki. Również włosy rozjaśnione częściej się plączą, ponieważ rozjaśnianie powoduje ich wysuszenie.

Aby uniknąć powstawania kołtunów, należy czesać włosy częściej niż w przypadku włosów, które się nie plączą. Jeżeli już powstaną kołtuny, nie rozczesujemy ich na siłę, tylko robimy to delikatnie od góry gęstym grzebieniem.

Zobacz też: Jak zrobić własny szampon?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
polecam szczotkę Tangle Teezer, dzięki niej moje problemy z rozczesywaniem splątanych włosów zniknęły :)
/3 lata temu
polecam odżywke w spray'u Dove , ułatwia rozczesywanie ;)