POLECAMY

Jak poradzić sobie z ulizanymi włosami?

Ulizane włosy to częsty problem kobiet, zwłaszcza tych, które mają długie włosy. Czasami sprawiają one wrażenie cienkich i przetłuszczonych. Zobacz, jak możesz temu zaradzić.
Jak poradzić sobie z ulizanymi włosami?
  • Włosy podetnij o kilka centymetrów; chodzi o to, by usunąć zniszczone końcówki, które niepotrzebnie obciążają całą fryzurę, a dodatkowo jeszcze sprawiają, że prezentuje się ona mało efektownie;
  • po obcięciu grzywka powinna kończyć się na linii brwi;

Zobacz także: Jak przygotować maskę do przetłuszczających się włosów?

  • boki najlepiej przytnij ukośnie (będą się lepiej układały);
  • zabieg lekkiej trwałej nada twoim włosom lekkości i naturalności (najlepiej jest nawijać poszczególne pasma włosów na różne wałki, cieńsze i grubsze, dzięki temu uzyska się efekt swobodnej fryzury; włosy też nie będę dzięki temu mocno skręcone, a ty nie będziesz wyglądała sztucznie);

Zobacz także: Jak pielęgnować przetłuszczające się włosy?

  • po ściągnięciu wałków należy wetrzeć piankę, która utrwali skręcenie włosów;
  • podczas suszenia można używać suszarki z dyfuzorem, ale równie dobrze można też pozostawić włosy, aby same wyschły (efekt dzięki temu uzyskany jest lepszy, loki są bardziej naturalne, a cała fryzura nie jest napuszona).

Pamiętaj, że przy takiej fryzurze musisz dodatkowo zadbać o pielęgnację włosów – kup odżywkę i maskę do włosów, staraj się nie suszyć ich zbyt często suszarką (dodatkowo jej tylko osłabisz), pasma po wysuszeniu rozczesuj za pomocą palców (szczotka tylko niepotrzebnie napuszy włosy).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)