POLECAMY

Jak pielęgnować zniszczone włosy

Zniszczone i suche włosy potrzebują silnego nawilżenia i regeneracji - zapewnić im to mogą odżywki i maski odżywcze.
Jak pielęgnować zniszczone włosy fot. FREE
Włosy ulegają ciągłym uszkodzeniom w czasie mycia, suszenia, czy układania. Warunki zewnętrzne takie jak słońce, słona morska woda czy chlorowany basen też osłabiają kondycję naszych włosów.

Dodatkowo stopień ich zniszczenia zależy od intensywności stosowanych zabiegów fryzjerskich (trwała, farbowanie, rozjaśnianie) czy domowej stylizacji (prostowanie, zakręcanie, tapirowanie).

Podatność naszych włosów na uszkodzenia i ich odporność jest również uwarunkowana genetycznie. Dlatego nasze kosmyki mogą także być suche i łamliwe, cienkie i niepodatne na układanie, czy matowe i trudne do rozczesania.

Poprzez zniszczenie włosów najczęściej rozumie się utratę odpowiedniego nawilżenia, odchylanie się łusek otoczki czy rozdwajanie się łodygi. Prowadzi to do przesuszenia włosów, ich wzmożonej łamliwości, skłonności do plątania się, trudności w rozczesywaniu, utraty połysku i elastyczności oraz zmniejszonej podatności na układanie. Aby poprawić wygląd włosów mamy do dyspozycji odżywki i maski, które odpowiednio dobrane oraz prawidłowo stosowane pomogą wpłynąć na ich wygląd i strukturę.

Tak odżywka, jak i maska, są preparatami do pielęgnacji włosów nakładanymi bezpośrednio po ich umyciu. Spełniają różne funkcje - jedna nie może zastąpić drugiej, ale ich działanie bardzo dobrze się uzupełnia, jeśli są stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem.

- Odżywka jest kosmetykiem do codziennego stosowania. Odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu włosom odpowiedniego połysku. Pokrywając cienką warstwą jego powierzchnię, wygładza odchylone łuski. Dodatkowo umożliwia łatwe rozczesanie włosów po umyciu, zapobiegając ich plątaniu. Dzięki niej włosy łatwiej się układają i są gładsze – a to właśnie zapewnia im połysk i chroni włosy przed zniszczeniem i uszkodzeniem w trakcie zabiegów stylizacji i układania fryzury. Aktywne składniki zawarte w odżywkach o działaniu pielęgnacyjnym osadzają się tylko na powierzchni włosa lub wnikają płytko i są wypłukiwane przy następnym myciu. Dzięki temu działają łagodnie i nie osadzają się kolejnymi warstwami na powierzchni włosów.

- Maski, w odróżnieniu od odżywek, posiadają większe stężenie składników odżywczych i regeneracyjnych, które mają zdolność głębszego wnikania w strukturę włosa i mogą pozostawać na ich powierzchni, szczególnie w miejscu uszkodzeń, przez kilka kolejnych myć. Dlatego masek nie należy używać zbyt często, ponieważ może to spowodować zbytnie obciążenie włosów. Najlepiej jest stosować je nie częściej niż raz w tygodniu. Przeznaczone są szczególnie do pielęgnacji i intensywnej regeneracji włosów suchych, zniszczonych czy po zabiegach rozjaśniania czy trwałej ondulacji.

W maskach i odżywkach Dove wykorzystywane są składniki aktywne potrzebne do odbudowy łodygi włosa, zwiększenia nawilżenia oraz podniesienia walorów upiększających włosów. Substancje odżywcze zawarte w maskach i odżywkach to związki tłuszczowe mające za zadanie przywrócić równowagę lipidową włosów, niwelując ich przesuszenie i działając odbudowująco i ochronnie. Role regulatorów nawilżenia pełni gliceryna, zatrzymując we włosach wilgoć i zwiększając ich elastyczność. Silikony ułatwiają rozczesywanie włosów, nadają im miękkość, puszystość i połysk, natomiast aminokwasy i witaminy działają odżywczo i regenerująco. Polimery kationowe maja doskonałe właściwości kondycjonujące, a jednocześnie wykazują duże powinowactwo do łodygi włosa, naprawiając ubytki, ułatwiają rozczesywanie, zapobiegając plątaniu i wpływają antyelektrostatycznie.
 
Dove oferuje wiele wariantów odżywek i masek, dzięki temu umożliwiamy skomponowanie odpowiedniego zestawu pielęgnacyjnego dostosowanego do indywidualnych potrzeb.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)