POLECAMY

Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?

Jak zadbać o piękno farbowanych włosów domowymi sposobami? Czy odpowiednia pielęgnacja może pomóc w utrzymaniu nie tylko koloru, ale również zdrowego wyglądu?
Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?

Farbowane włosy należy w odpowiedni sposób pielęgnować, inaczej szybko stają się matowe, łamliwe i rozdwojone. Należy więc przestrzegać określonych zasad:
używać specjalnych szamponów i odżywek, zawierających substancje nawilżające i regenerujące;

Po umyciu głowy włosy owinąć ręcznikiem i poczekać, aż wchłonie nadmiar wody. Nie wolno nim pocierać włosów, ponieważ staną się łamliwe i będą się plątać;
najlepiej, kiedy po umyciu włosy wyschną same. Suszenie ich suszarką spowoduje, że szybciej zmatowieją, zaczną się rozdwajać i łamać.

Odżywka

Po każdym umyciu włosów należy nanieść na nie odpowiednią odżywkę, która je odżywi i zregeneruje. Raz na 2 – 3 tygodnie zastosować kurację bardziej intensywną, która na długo wzmocni włosy.

Zobacz też: Jakie odżywki do włosów warto stosować?

Ziołowe płukanki

Aby kolor nie wyblakł zbyt szybko, należy płukać włosy w przegotowanej lub przefiltrowanej letniej wodzie albo płukankach ziołowych, które nie tylko wzmocnią i odżywią włosy, ale i kolor.

Regenerujący olejek

Często farbowane lub zniszczone trwałą włosy uratuje wykonany domowym sposobem regenerujący olejek. Trzy łyżki oliwy z oliwek podgrzać do temperatury 50 – 60 ˚C i dodać do niej po łyżce rumianku, liści brzozy i pokrzywy. Podgrzewać na małym ogniu (nie gotować!) przez około pół godziny. Odstawić na godzinę. Po odcedzeniu ziół, dodać żółtko i łyżkę płynnego naturalnego miodu. Nałożyć na umyte, lekko wilgotne włosy na pół godziny, głowę owinąć folią. Potem włosy umyć delikatnym szamponem.

Domowa maseczka

Innym domowym sposobem regenerującym farbowane włosy jest maseczka z podgrzanego olejku rycynowego z dodatkiem soku z cytryny. Nanieść ją na świeżo umyte włosy, owinąć ręcznikiem, potem dokładnie spłukać. Stosować najlepiej raz w tygodniu.

Zobacz też: Maski do włosów - co o nich wiesz?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Gdzie znalazłaś te kosmetyki? Chciałabym sobie kupić ich szampon do włosów farbowanych, bo ma dobre opinie, ale nie wiem gdzie znaleźć :(
/rok temu
Ważne jest używanie maski nawilżającej. Inaczej każde włosy zamienią się w siano, dzięki regularnemu farbowaniu. Sama używam od miesiąca maski nawilżającej Royal Moroccan i jest najlepszą jaką miałam do tej pory.
/rok temu
Włosy farbuje w HR Studio i tam od razu dostaję fachowe, idnywidualne rady dostosowane do potrzeb moich włosów. Stosowanie się do tych rad pomogło mi odmienić moje włosy na lepsze.