POLECAMY

Jak pielęgnować włosy, by szybko odrosły?

Włosy każdego z nas charakteryzują się różnym tempem wzrostu. Średnio ich przyrost w ciągu miesiąca wynosi około jednego centymetra. Ich wzrost może zależeć od genów, ale również od tego jak o nie dbamy. Jak więc pielęgnować włosy, by szybko odrosły?
Jak pielęgnować włosy, by szybko odrosły?

Dbaj od wewnątrz i od zewnątrz

Chcąc mieć długie i piękne włosy musimy zapewnić im odpowiednie warunki do ich prawidłowego porostu. Należy o nie dbać zarówno od wewnątrz poprzez odpowiednią dietę, jak i od zewnątrz za pomocą prawidłowo dobranych kosmetyków.

Zobacz też: Naturalne sposoby na porost włosów

Pielęgnacja włosów, czyli kosmetyki i szczotka

Odpowiednia pielęgnacja włosów może sprawić, że będą one rosły nieco szybciej. Ważny jest dobór odpowiedniego szamponu w zależności od rodzaju włosów. Od czasu do czasu można zamienić go na delikatniejszy preparat.

Bardzo przydatne jest stosowanie różnych masek do włosów. Będą one wtedy odpowiednio odżywione.

Przepływ krwi oraz wzrost włosów stymuluje masaż głowy. Możemy zrobić go własnoręcznie bądź w salonie fryzjerskim.

Co pewien czas należy również wymieniać szczotkę do włosów na nową. Najlepsza będzie ta z naturalnego włosia.

Zobacz też: Co robić, gdy włosy wciąż się przetłuszczają?

Suplementy diety i codzienny jadłospis

Zażywanie suplementów diety bądź preparatów witaminowych może poprawi stan naszych kosmyków i pomóc im w prawidłowym wzroście. Szczególnie należy w nie zainwestować jesienią i wiosną, kiedy nasze włosy narażone są na nadmierne wypadanie.

Warto także zadbać o codzienny jadłospis, aby był urozmaicony. Nasze kosmyki potrzebują witamin i mikroelementów z pożywienia. Włosy odpowiednio odżywione od wewnątrz będą mocne i błyszczące, a wtedy także będą szybciej rosły.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)