POLECAMY

Jak pielęgnować, strzyc i układać bardzo rzadkie włosy?

Włosy cienkie i rzadkie to dość duże wyzwanie w trakcie stylizacji. Źle ostrzyżone i uczesane nie wyglądają ciekawie i na pewno nie dodają urody. Jeśli jednak rzadkie włosy są zdrowe, to jest kilka prostych sposobów, by tak je ostrzyc i ułożyć, że będzie wydawało się, że jest ich o wiele więcej.
Jak pielęgnować, strzyc i układać bardzo rzadkie włosy?

Niestety właścicielki cienkich i słabych włosów muszą zrezygnować z zapuszczania ich i w zasadzie długość do ramion to maksimum, na jakie powinny sobie pozwolić. Należy przypomnieć, że dbanie o takie włosy jest podobne jak o włosy gęste i mocne. Oznacza to, że trzeba używać szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów tłustych lub suchych, prostych lub kręconych w zależności od tego, jakimi one są.

Pierwsza propozycja – bob lub na pazia

Najlepiej słabe i cienkie włosy wyglądają przy dobrym, krótkim strzyżeniu. Jednak obcięcie zbyt krótkie, na przykład na tzw. chłopczycę przy bardzo dużych prześwitach również nie wygląda dobrze. Bardzo korzystnie, ale przy odpowiedniej stylizacji, wygląda strzyżenie typu bob lub tradycyjny paź. Wystarczy wówczas tylko końce włosów zawinąć pod spód na bardzo grube wałki lub zakręcić lokówką o dużej średnicy. Powstałe podkręcenie należy delikatnie utrwalić lakierem o średniej mocy i już fryzura wygląda, jakby na głowie było bardzo dużo włosów.

Young for Young – kolekcja Trendy Hair Fashion

Racoon, HOOB Salons

Zobacz także: Co zrobić, aby nadać włosom mega objętości?

Druga propozycja – odpowiednie cieniowane loczki w stylu lat 60. i 70.

Drugi dość prosty sposób na wizualne zwiększenie objętości włosów to pocieniowanie ich i zakręcenie tak, by powstały krótkie mocno skręcone loczki tuż przy skórze. Można te loki stylizować lekko palcami przy pomocy pianki lub gumy do stylizacji. Istnieje również możliwość rozczesania loków, lekkiego ich podtapirowania pasmo po paśmie, szczególnie na górze głowy i wystylizowanie fryzury z zachodzącymi na siebie pasemkami – jest to fryzura skopiowana żywcem z lat 60 i 70. Taka fryzura sprawia, że nawet przy bardzo słabych włosach wydaje się, że jest ich dość dużo. Jednak metoda z tapirowaniem jest dość niekorzystna z tego powodu, że podczas tapirowania a także rozczesywania włosów wiele z nich w sposób mechaniczny jest wyrywana. Dla osób o cienkich włosach, ale jeszcze raz zaznaczyć trzeba, że zdrowych, godna polecenia jest trwała (najlepiej ziołowa) podnosząca włosy u nasady. Taka trwała sprawia, że włosy spadają kaskadowo tworząc wrażenie dużej objętości. Same włosy po takim zabiegu nie kręcą się, chociaż są łatwiejsze do stylizacji.

Rzadkich włosów nie farbujemy na bardzo ciemne kolory

Na pewno osoby o delikatnych i słabych włosach powinny zrezygnować z farbowania ich na bardzo ciemne kolory (no chyba, że natura takimi ich obdarzyła), ponieważ bardziej widoczne są wszelkie prześwity skóry. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tu dobrze zrobiony balejaż lub pasemka o dwa-trzy tony jaśniejsze od naturalnego koloru włosów.

Proste włosy wydają się jeszcze rzadsze

Wracając jeszcze do trwałej ondulacji trzeba przyznać, że wykonanie jej na słabych włosach w taki sposób, by zaczęły się kręcić, na pewno jest korzystne dla urody. Loki, zresztą obecnie bardzo modne, optycznie zwiększają objętość włosów. Z tego powodu osoby mające cienkie włosy i ich niewielką ilość powinny rezygnować z zabiegów prostowania włosów, ponieważ proste włosy z natury wyglądają jakby były cieńsze niż włosy kręcone, a przy słabych włosach będzie to jeszcze bardziej niekorzystne.

Zioła dobre na wzmocnienie włosów

Na pewno warto spróbować wzmocnić taki typ włosów naturalnymi kuracjami. Czasami oficjalna medycyna, z powodu braku odpowiednich badań nie traktuje poważnie metod, które są sprawdzone przez wieki. Stosowanie masek z zawartością wyciągów lub naparów z rozmarynu i szałwii oraz używanie tych ziół do mycia i płukania włosów sprawi, że włosy staną się nieco grubsze, będą szybciej rosły i być może u niektórych osób „śpiące mieszki” obudzą się do życia, czyli wyrośnie nieco więcej włosów niż dotychczas. Są to metody stosowane w medycynie naturalnej. Jeszcze niedawno za przesąd uważano twierdzenie, że podcinanie końcówek włosów wzmacnia włosy.

Zobacz także: Jak dbać o cienkie i delikatne włosy?

Kilka miesięcy temu amerykańscy badacze ogłosili, że faktycznie podcięcie końcówek włosów przyspiesza zdecydowanie ich wzrost. Warto zatem spróbować na swoich włosach tego, co z powodzeniem stosowały babki i prababki, ponieważ te metody nikomu nie szkodzą tak jak środki chemiczne, a wiele osób twierdzi, że ich włosy stają się zdrowsze, mocniejsze i szybciej rosną.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)