Jak odżywić łamliwe włosy? Czy trzeba je ściąć?/fot. Fotolia

Jak odżywić łamliwe włosy?

Aby wzmocnić włosy i zapobiegać ich łamaniu, warto zastosować kurację ziołową, wprowadzić odpowiednią dietę i używać stosownych kosmetyków. Dobre działanie na włosy ma także sok ze szpinaku, cytryny i kapusty, które należy wcierać w skórę głowy i włosy.
/ 12.05.2011 12:55
Jak odżywić łamliwe włosy? Czy trzeba je ściąć?/fot. Fotolia

Zioła na włosy

Aby pozbyć się problemu łamliwości włosów, musimy jak najszybciej przystąpić do działania. Powiedzmy stop łamaniu się włosów!

Po pierwsze: kuracja ziołowa. Idealny jest skrzyp polny. Nie na darmo jest on składnikiem wielu preparatów wzmacniających włosy. Działa on wzmacniająco i odżywczo na włosy.

Zobacz też: Ziołolecznictwo

Maseczka do włosów

W domu możemy także przygotować własnoręcznie maseczkę do włosów. Dwa żółtka mieszamy z sokiem z połowy cytryny. Miksturę należy nałożyć na umyte i wilgotne włosy. Następnie głowę okrywamy folią i okręcamy ręcznikiem. Całość pozostawiamy na około 30 minut.

Dobry wpływ na włosy ma także świeżo wyciśnięty sok ze szpinaku, cytryny i kapusty. Tak przygotowany preparat należy wcierać w skórę głowy i włosy. Po około 15 minutach środek należy go zmyć z włosów. Systematyczne stosowanie tej metody zapewnia wysoką skuteczność. Już po miesiącu zauważymy poprawę.

Zobacz też: Ciekawe pomysły na domowe maseczki

Co jesz?

Naszym włosom potrzebne jest także odpowiednie odżywianie. Zbilansowana i urozmaicona dieta sprawi, ze odzyskają siłę i blask. Przede wszystkim musimy pamiętać o dostarczaniu białka, które jest podstawowym budulcem struktury włosa. Nie możemy pominąć również witamin i minerałów, gdyż są one odpowiedzialne za prawidłowy wzrost i rozwój naszych pasm.

Główną przyczynę łamliwości włosów stanowi niedobór magnezu i wapnia.

Kosmetyki na straży

Ogromną rolę odgrywają także kosmetyki, które stosujemy na co dzień. Współczesne laboratoria kosmetyczne pracują nad coraz to nowszymi preparatami, aby każdy mógł coś znaleźć dla siebie. Nie zapominają przy tym o osobach borykających się z problemem łamliwości włosów.

Dlatego też wybór kosmetyków na rynku jest ogromny. Dostępne są maseczki, olejki, szampony, balsamy itp. Z kolei w aptece warto zapytać o preparaty lecznicze zwalczające łamliwość włosów. Z tym problemem świetnie sobie radzi masło karite, dlatego też warto stosować balsamy zawierające ten specyfik. Efekty będą zadziwiające.

Polecany jest też preparat zawierający proteiny pashiminowo-jedwabne połączone z Instant Microfluid Technology. Ten kremowy fluid naprawia włosy i sprawia, że łatwiej się rozczesują. Kosmyki zyskują zdrowy wygląd, są wygładzone oraz jedwabiste.

Warto też skorzystać z preparatów zawierających olejek słonecznikowy bogaty w Omega-6, które chronią powierzchnię włosa prze działaniem czynników zewnętrznych, odbudowują substancje, które łączą składniki otoczki włosa, przywracają powiązania oraz wyrównują ubytki lipidów włókien kory włosa. Poza tym przywracają również energię cebulkom włosowym i zwiększa ich produktywność.

Taką maskę stosuje się po umyciu i osuszeniu włosów ręcznikiem. Preparat należy nakładać na całą długość włosów łącznie z końcówkami. Następnie należy go delikatnie wmasować i pozostawić na kilka minut. Potem obficie spłukać wodą.

Poza tym warto zrezygnować z suszenia włosów suszarką, stosowania prostownicy oraz kosmetyków utrwalających (zwłaszcza tych supermodnych).

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.