POLECAMY

Jak odróżnić włosy odrastające od połamanych?

Jak sprawdzić, czy na głowie widoczne są młode odrastające włosy (baby hair) czy włosy połamane? Odpowiada ekspertka!

włosy

fot. Fotolia

Witam,

Mam ogromną prośbę. Otóż na głowie zauważam u siebie odstające, krótkie włosy na prawie całej długości fryzury. Jak sprawdzić, czy są to młode odrastające włosy (baby hair) czy włosy połamane? Jak je od siebie odróżnić? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę!

Polinka89.

Zobacz też: Wybieramy najlepsze wcierki na porost włosów!

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy krótkie odstające włosy są włosami nowymi, czy też ułamanymi, jest wizyta u trychologa, podczas której specjalista określi rodzaj włosów. Za pomocą mikrokamery powiększającej nawet do 200 razy trycholog jest w stanie zobaczyć jak wygląda skóra głowy i włosy.

Jeśli jakiś czas temu występowało u Pani wypadanie włosów, to istnieje duże prawdopodobieństwo,  że te krótkie włosy są włosami następowymi, czyli nowymi. Jednak jeśli włosy stały się ostatnio suche lub poddawała je Pani zabiegom fryzjerskim takim jak np. trwała ondulacja czy też często je Pani prostuje lub kręci lokówką, to może wskazywać na to, że część włosów uległa zniszczeniu i złamaniu. Bez wizyty u specjalisty trudno jest określić jaki typ włosów występuje u Pani.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)