POLECAMY

Jak odbudować włosy po zimie

Twoim włosom brakuje połysku i elastyczności? Oto złote zasady pielęgnacji zniszczonych włosów!
Jak odbudować włosy po zimie fot. FREE

1. Włosy traktuj z czułością. Po myciu odciśnij dłońmi nadmiar wody z włosów. Później zawiń je w ręcznik. Pamiętaj, że intensywne tarcie powoduje matowienie i kruchość włosów.


2. Rozcieńczaj szampony. Zawierają one spore ilości składników zapachowych, które mogą podrażniać skórę głowy. Dlatego nie polewaj nimi bezpośrednio włosów – najpierw rozcieńcz wodą.


3. Unikaj suszarki. Wiemy, że to trudne, ale przynajmniej nie susz nią codziennie. A jeśli już, rób to najchłodniejszym strumieniem powietrza. W ciepłe dni pozostawiaj je niedosuszone.


4. Zabezpieczaj przed plątaniem. Zwłaszcza długie włosy. Przed myciem nałóż na suche włosy dużą ilość odżywki. Dzięki temu podczas mycia będą bardziej śliskie i nie będą się plątały.


5. Do modelowania nie używaj szczotek metalowych. Rozgrzane metalowe igiełki nadmiernie wysuszają włosy, a fryzura szybko traci blask.


6. Oszczędnie używaj też mocno utrwalających pianek i lakierów – mogą potęgować wrażenie suchości i matowość włosów.


7. Nawet najbardziej zniszczonym włosom
można błyskawicznie przywrócić piękny wygląd. Wystarczy dodać im blasku. Efekt jest krótkotrwały (będzie utrzymywał się tylko do następnego mycia), ale spektakularny. Dodawanie blasku polega przede wszystkim na wygładzaniu łusek włosów. Im włosy są gładsze, tym lepiej odbijają światło, mają więc ładniejszy połysk.


8. Możesz skorzystać z kosmetyków nabłyszczających lub prostownicy. Zanim jej użyjesz, zawsze zabezpiecz włosy kosmetykiem termoochronnym.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 lat temu
też mam pharmacerisa, tylko zielonego, do skóry łojotokowej. jest rewelacyjny, świetnie oczyszcza włosy, ale ich nie wysusza i nie mam siana na głowie... no i włosy nie przetłuszczają mi się już tak szybko.
/9 lat temu
a ja kupiłam sobie szampon do suchych i zniszczonych włosów z linii Pharmaceris H. ślicznie pachnie i fajnie się pieni, ale też widzę po kilku użyciach, że nawilża włosy i że nie są one już takie sianowate, lepiej się układają i rozczesują.
/9 lat temu
Najważniejsze to dobry szampon i odżywka. Ja stosuję od jakiegoś czasu linię Dove Essenial Care i widzę, że kondycja moich włosów bardzo się poprawiła. Polecam szczególnie tym, którzy mają problemy z układaniem. No i trzeba pamiętać, że piękne włosy to przede wszystkim zdrowe odżywianie