POLECAMY

Chroń włosy przed słońcem

W słoneczne dni nie zapomniaj o ochronie włosów. Podpowiadamy, jak to zrobić
Chroń włosy przed słońcem fot. Panthermedia

1. Przed wyjazdem na urlop kup kosmetyki z filtrami UV

Spryskuj nimi fryzurę codziennie przed plażowaniem. To ważne, bo promienie słoneczne wpływają niekorzystnie nie tylko na skórę, ale także na włosy. Wprawdzie nie są one całkiem bezbronne – chroni je nieco zawarty w nich barwnik, czyli melanina działająca jak naturalny filtr. Nie jest to jednak wystarczająca ochrona. Promienie ultrafioletowe przenikają przez osłonkę i uszkadzają znajdującą się pod nią warstwę korową odpowiedzialną za wytrzymałość włosa na urazy mechaniczne, wtedy kosmyki szybciej się wysuszają. Ponieważ pasma w 10 procentach składają się z wody, to właśnie dzięki niej są sprężyste, mocne, błyszczące. Gdy natomiast tracą wilgoć, szybko stają się łamliwe i szorstkie, łuski, które chronią wnętrze włosa, rozchylają się, a końce zaczynają się rozdwajać.

2. Zawsze ponawiaj aplikację preparatu

Filtry działają, dopóki nie zanurzysz włosów w wodzie, pamiętaj więc, by spryskać pasma preparatem ochronnym po każdym wyjściu z morza czy basenu.

3. Po powrocie z plaży zregeneruj włosy

Pasma niszczą nie tylko promienie UV, ale także chlor w wodzie z basenu, sól w morzu i wiatr (szczególnej pielęgnacji wymagają włosy farbowane, ponieważ zabiegi chemiczne osłabiają ich strukturę). Dlatego po powrocie z plaży umyj głowę szamponem z serii przeciwsłonecznej. Jego zadaniem jest przede wszystkim oczyszczanie z soli morskiej, chloru i resztek mgiełek ochronnych.

Po spłukaniu szamponu koniecznie zastosuj odżywkę, która zregeneruje przesuszone włosy. Preparat taki powinien zawierać nawilżające substancje, takie jak witaminę E, cermaidy, pantenol, olejki roślinne), które przywracają pasmom blask. 
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 miesięcy temu
Wax Sun - ochronny spray do każdego typu włosów. Polecam doskonała jakość i cena.
/5 lat temu
Odsiwiacze dla męż czyzn w kosmetis. pl