pianka do włosów, pielęgnacja włosów

Jak nakładać piankę do włosów

Twoje włosy po nałożeniu pianki wyglądają na nieświeże? Fryzjerka podpowiada, jak nakładać piankę, aby w efekcie uzyskać piękną fryzurę.
/ 06.01.2010 16:36
pianka do włosów, pielęgnacja włosów

Fryzjerka do układania moich włosów zawsze używa pianki. Jednak gdy sama próbuję w ten sposób wymodelować fryzurę, wygląda ona nieświeżo. Jak więc powinnam stosować piankę? 

Przede wszystkim z umiarem. Proszę wstrząsnąć opakowaniem i wycisnąć w zagłębienie dłoni piankę (do półdługich włosów wystarczy kulka wielkości mandarynki, do krótkich – orzecha włoskiego), a następnie nakładać ją rękoma na wilgotne włosy.

Może Pani także posłużyć się grzebieniem, wczesując piankę i rozprowadzając ją aż po same końce. Włosy proszę wymodelować na szczotce lub palcami.

Jeśli chciałaby Pani dokonać poprawek na ułożonej fryzurze, radzę wgnieść piankę w wybrane kosmyki, a fryzura na pewno będzie wyglądać rewelacyjnie.

Pianka ułatwia bowiem modelowanie, sprawia, że uczesanie jest bardziej puszyste. Nadaje się i do krótkich, i do długich włosów. Optycznie zwiększa objętość, usztywnia i utrwala uczesanie.

konsultacja: fryzjerka Izabela Hendrych, Studio fryzur Anna