Jak kremować włosy?

Kremowanie włosów polega na nakładaniu na nie odżywczych kremów, które nabłyszczają, wygładzają i odżywiają włosy. Jak wybrać dobry krem do kremowania? Jak go nakładać na głowę? Jak działa kremowanie włosów?
/ 02.09.2013 11:02

Jak działa kremowanie włosów?

Każda z nas marzy o tym, aby mieć zdrowe, lśniące i piękne włosy. Poszukujemy zatem kosmetyków i zabiegów, które pozwolą nam utrzymać je w dobrej kondycji przez cały czas. Jednakże okresowo, zwłaszcza w zimie i na jesieni, nasze włosy stają się suche, bardziej łamliwe, a nawet zaczynają wypadać.

Obecnie na rynku jest wiele preparatów kosmetycznych, które działają nawilżająco, odżywczo i regenerująco na nasze kosmyki. Można powiedzieć nawet, że w sklepach fryzjerskich i drogeriach jest ich tak wielki wybór, że czasami trudno jest wybrać ten jeden, który byłby dla nas najlepszy.

Jednym z najnowszych trendów w zakresie pielęgnacji włosów jest ich kremowanie. Okazuje się bowiem, że kremy nakładane na włosy mogą zarówno nabłyszczyć włosy, jak i wygładzić je, odżywić i nawilżyć. Być może taka kuracja jest nawet znacznie bardziej skuteczna niż niejedna kupiona w sklepie odżywka.

Na włosy można też nakładać odżywcze kremy do rąk. Niewątpliwie jest to alternatywa dla olejowania włosów, z tą różnicą, że kremy są tańsze, nie spływają z włosów tak, jak olejki i pozostawiają na włosach znacznie przyjemniejszy zapach.        

Czym jest kremowanie włosów?

Kremowanie włosów polega na nałożeniu na nie kremu do ciała. Nie powinien to być jednak zwykły krem. Aby cała kuracja zakończyła się sukcesem, powinnyśmy wybrać taki, który w swoim składzie posiada składniki mogące działać odżywczo na włosy, a zatem:

  • masło Shea,
  • olejek kokosowy,
  • masło kakaowe,
  • olejek arganowy.

Wiele kobiet zapewne dość sceptycznie podchodzi do takich eksperymentów, ale możecie nam wierzyć, że naprawdę warto. Dzięki takiej kuracji włosy stają się naprawdę bardziej gładkie, sypkie, a przy tym na długo ładnie pachną kremem. Nie ma oczywiście reguły, że dla każdego rodzaju włosów kremowanie jest doskonałą kuracją odżywczą, jednakże warto próbować.

Zabieg odradzamy jedynie paniom, które mają włosy z tendencją do przetłuszczania się. Tłuste w swojej konsystencji kremy mogą bowiem potęgować tłuszczenie się włosów. Jeśli masz jedynie suche końcówki, spróbuj nałożyć krem tylko na nie. Omiń nasadę włosów, gdzie włosy szybciej się przetłuszczają.

Zobacz też: Jakie preparaty wzmacniają włosy?

Jak kremować włosy?

Kremowanie włosów jest zabiegiem szybkim i łatwym. Krem możesz nakładać na suche lub też lekko wilgotne włosy. Najlepiej jest odczekać 30-40 minut, zanim się go spłucze z włosów. Jest to bowiem czas, w którym wszystkie składniki odżywcze mogą się wchłonąć we włosy, wniknąć w ich strukturę. Dobrze jest nałożyć niewielką ilość kremu, zwłaszcza w okolicy skóry głowy, aby włosy nie zaczęły się nadmiernie przetłuszczać.

Na koniec należy umyć włosy szamponem, aby usunąć z ich powierzchni pozostałości kremu.

Kremowanie włosów sprawia, że stają się one miękkie, dobrze nawilżone i odżywione, gładkie, puszyste, sypkie i lśniące. Jeśli będziesz taką kurację powtarzała systematycznie, na pewno przyniesie ona efekty.

Zalety kremowania włosów

Główną zaletą kremowania włosów jest to, że sam krem można kupić niemalże w każdej drogerii, a przy tym jego cena nie jest wysoka. Opakowanie jednego kremu powinno wystarczyć na co najmniej kilka kuracji (często kremowanie jest więc bardziej opłacalne niż stosowanie odżywek do włosów).

Konsystencja kremu również jest zaletą, zwłaszcza w przypadku nakładania go na całe włosy – jest ona dość gęsta, gładka i smarowna. Bez większych problemów możesz zatem nałożyć go na całe włosy, począwszy od ich nasady aż po same końce. Nie musisz się obawiać, że krem będzie z nich spływał, bowiem jego gęsta konsystencja na to nie pozwoli, o ile oczywiście nie nałożysz go w nadmiarze.

Kremowanie włosów ma za zadanie polepszenie ich kondycji, odżywienie i nawilżenie. Aby krem spełnił swoje funkcje, powinien on mieć skład bogaty w składniki odżywcze, jak masła i olejki. Wówczas będzie on mógł odżywić włosy, wygładzić je i dodać im pożądanego blasku.

Zobacz też: Jak najbezpieczniej suszyć włosy?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.