POLECAMY

Jak i gdzie przedłużyć oraz zagęścić włosy

Chcesz w karnawale olśnić długimi włosami? Wcale nie musisz czekać do następnego sylwestra. Możesz przedłużyć włosy u fryzjera. Spośród wielu różnych metod przedłużania włosów znajdziesz idealną dla siebie.
Jak i gdzie przedłużyć oraz zagęścić włosy fot. FREE
Kraków
Salon Firmowy Beauty-for-You

www.beauty-for-you.com.pl
ul. Stoigniewa 48
tel. 508 091 281

Metoda: Easy Loop i laserowa


Często rozjaśniam włosy, dlatego ważne było dla mnie, by sposób łączenia doczepianych pasemek jak najmniej uszkadzał moje włosy. Postanowiłam wypróbować metodę laserową. Stylistka zaproponowała połączenie dwóch metod – laserowej i Easy Loop. W przypadku pierwszej z nich stylistka za pomocą urządzenia wykorzystującego wiązkę lasera doczepiła pasma włosów do moich naturalnych, tworząc nanołączenie. Było bardzo małe, a przy tym wytrzymałe.

Łączenia są odporne na działanie kosmetyków, antyalergiczne i co najważniejsze dyskretne. Tam, gdzie mniej widać łączenia, czyli pod włosami, fryzjerka doczepiła mi pasemka metodą Easy Loop. Pasma doczepianych włosów miały przytwierdzone malutkie obrączki, które za pomocą cążków fryzjerka zacisnęła na pasmach moich włosów.

Efekt jest oszałamiający. Jestem zadowolona z obu metod, jednak przyznam, że laserowa nowość mnie zachwyciła.

Czas:
4 godz.
Cena: 2100 zł (metoda laserowa: 1650 zł przy 110 pasemkach; Easy Loop: 450 zł przy 50 pasemkach).
Testowała: Urszula Piech

Warszawa
Malayka Beauty Center

www.malayka.pl
ul. Grzybowska 63
tel. 22 331 25 25 

Metoda: Racoon


Przedłużanie włosów metodą Racoon polegało na doczepianiu pasemek włosów do moich własnych za pomocą rozgrzanego wosku. Stylistka podgrzała wosk w pistolecie, a następnie z jego pomocą doklejała pasemka do cienkich kosmyków moich włosów. Wosk szybko zastygał, łącząc doczepiane włosy z naturalnymi.

Pasemka zostały umocowane blisko skóry głowy, ale nie ma uczucia ciągnięcia. Pani Jola wykonywała zabieg w sposób niezwykle delikatny i misterny. W efekcie moje włosy są dłuższe i gęstsze, wyglądają wspaniale. Kolor został dobrany idealnie. Po zabiegu dostałam specjalną szczotkę do czesania włosów. Można je myć normalnym szamponem, można też farbować. 

Czas: 3,5 godz. 
Cena: 2800 zł
Liczba pasemek: 200 sztuk
Testowała: Magda Orzelska

Warszawa
Pracownia Jagi Hupało

www.jagahairdesign.com
ul. Burakowska 5/7
tel. 22 636 67 59

Metoda: Hair Talk Extension

Podczas zabiegu Hair Talk Extension do naturalnych włosów są doczepiane pasemka, które mają 5 cm szerokości i zakończone są przezroczystą taśmą klejącą. Pasemka naturalnych włosów zostają umieszczone pomiędzy dwoma pasmami sztucznych i sklejone od góry oraz od dołu taśmą. By taśmy pozostały niewidoczne, włosy naturalne powinny mieć co najmniej 10 cm długości.

Przed zabiegiem przedłużania moje włosy zostały ufarbowane, a ich końcówki podcięte. Następnie fryzjer starannie przyklejał kolejne pasma do moich włosów przy skórze głowy. Dzięki profesjonalnej obsłudze, która troszczyła się o mój komfort, czas minął mi szybko i przyjemnie.

Jestem zachwycona efektem. Włosy zostały świetnie dobrane i precyzyjnie doczepione. Nowe pasemka są tak płaskie, że ich  wyczuwalność na włosach jest mała.

Czas: 2–3 godz.
Liczba pasemek: 40 sztuk
Cena: 2500–4000 zł (w cenę wliczone są kosmetyki do pielęgnacji włosów)
Testowała: Magda Vesna Majewska

Warszawa
HairXtend Poland

ul. Koszykowa 34/50
tel: 22 622 20 31
www.hairxtend.pl

Metoda: Easy X-tend

Mam długie, ale cienkie włosy, dlatego wraz z fryzjerem ustaliliśmy, że moja fryzura zostanie zagęszczona i odrobinę przedłużona. Stylista dobrał najlepszą dla mnie metodę – doczepianie włosów za pomocą tulejek – i wybrał kolor najbardziej zbliżony do mojego naturalnego.

Podczas zabiegu dzielił moje włosy na sekcje i na wybrane pasma zakładał tulejki. Przykładał do nich sztuczne włosy i obcążkami zaginał metal. Podczas zabiegu wypytałam o szczegóły dotyczące pielęgnacji moich nowych włosów. Dowiedziałam się, że nie mogę ich myć z głową w dół i powinnam je czesać bardzo delikatnie (omijając złączenia) szczotką z naturalnego włosia.

Przyznam, że efekt jest imponujący. Mam gęstsze i o około 10 cm dłuższe włosy, które tak mi się spodobały, że mimo wcześniejszych ustaleń nie pozwoliłam ich za dużo skrócić.

Czas: 1 godz. 
Liczba pasemek: 60 sztuk
Cena: 600 zł
Testowała: Magda Derewecka


Warszawa
Studio Fryzur Doroty Wodzińskiej

www.dorotawodzinska.pl
ul. Zimna 2, tel. 608 483 126

Metoda: Keratynowa

Przed przedłużeniem pani Dorota ufarbowała moje włosy, wysuszyła je i dobrała kolor włosów doczepianych. Każde pasmo zakończone jest zgrzewem keratynowym. Stylistka mocowała je na moich naturalnych włosach za pomocą zgrzewarki. Pod wpływem ciepła keratyna się trochę rozpuszczała, a po zastygnięciu tworzyło się niewielkie miękkie łączenie.

Wyjaśniono mi, że łączenie keratynowe jest wyjątkowo bezpieczne dla moich naturalnych włosów m.in. dlatego, że pozwala im oddychać i ich nie niszczy. Kiedy wszystkie pasma były już doczepione, fryzjerka przeprowadziła zabieg regeneracji włosów za pomocą procesora podczerwieni. Zapewniła mnie, że dzięki temu włosy będą się znacznie lepiej układać i łatwiej będzie stworzyć z nich fajną fryzurę.

Efekt jest super! Cena zabiegu obejmuje trzy różne kosmetyki do stylizacji włosów po zabiegu, które dostałam do domu.

Czas: 3 godz. 
Liczba pasemek: 30 sztuk
Cena: 500–700 zł
Testowała: Emilka Nowik
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
dlugo szukałam salonu, który ma dobry gatunek włosów, łączenia są małe i przy okazji zrobi mi kolor aż trafiłam do Pani Agnieszki. Salon mieści się w Centrum handlowym Land. Lokalizacja tez fajna gdyż przy samym metrze. Polecam!! Już 3 lata przedłużam włosy w tym miejscu i jestem bardzo zadowolona. zostawcie do niej tel 504 081 524
/2 lata temu
Jak szukasz profesjonalnego salonu fryzjerskiego to zobacz Dea Atelier. Salon oferuje nie tylko ciekawą stylizację fryzur ale również koloryzację włosów i ich skuteczną regenerację, które są wykonywane przy użyciu najwyższej jakości preparatów. Polecam!
/5 lat temu
dla mnie tylko Beauty-for-You Kraków ; po wielu zmaganiach z ,,profesjonalistkami ,, i mojej rozpaczy -bezradności - nareszcie mam włosy jak należy trafiłam do kobiety która zna się na sparwie - wizyta zaczęła się od konsultacji , wręczenia instrukcji pielęgnowania włosów - mają zresztą super własną linie niedrogich kosmetyków do pilęgnacji a pachną uuuu ; polecam ceny ok , dojazd ok , parking przed salonem . POLECAM
POKAŻ KOMENTARZE (2)