POLECAMY

Jak farbować włosy na blond?

Henną czy farbą? A jeśli farbą, to jaką – z amoniakiem czy bez? Jak farbować włosy na blond w domu?

włosy blond

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Od kilku lat farbuję włosy na blond. Do tej pory chodziłam do fryzjera, ale obecnie mnie na to nie stać. Chciałabym farbować włosy w domu. I tu pojawia się pytanie: jaką farbę do blondu wybrać? Słyszałam, że farby bez amoniaku niszczą włosy, z drugiej strony zaś amoniak też nie działa na nie korzystnie.

Zastanawiam się nad henną lub innym naturalnym sposobem farbowania – tylko czy sprawdzą się one w przypadku blondu? Proszę o poradę!

Fellinka.

Zobacz też: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach – co robić?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Niestety farby do włosów nie mają zbawiennego wpływu na kondycję i wygląd naszych włosów. Szczególnie panie, które rozjaśniają włosy, powinny zwracać uwagę na to, jakich produktów do rozjaśniania używają.  Aby rozjaśnić włosy na kolor blond, niestety musi zostać użyta woda utleniona w odpowiednim stężeniu i jest to warunek konieczny. Związek ten nie ma pozytywnego wpływy na nasze włosy, gdyż powoduje ich wysuszenie i zmatowienie.

Reklamowane obecnie farby do włosów niezawierające amoniaku niestety również nie służą naszym włosom – podobnie jak te zawierające amoniak. W farbach bez amoniaku zastąpiony został on solami amonowymi, które spełniają podobną rolę jak amoniak, ale są bezwonne. Amoniak jest gazem, wiec szybciej odparowuje z włosów i skóry głowy, natomiast sole amonowe utrzymują się dłużej i mogą przyczynić się do wypadania włosów.

Dobrym sposobem na farbowanie włosów jest użycie henny. Osoby o włosach w kolorze blond mogą wybrać naturalną bezbarwną hennę, która nie spowoduje zmiany ich koloru, jedynie nada im pięknego złotego odcienia. Dodatkowo naturalna henna działa odżywczo na włosy.  

Zobacz też: 6 sposobów jak przyspieszyć wzrost włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
A ja od kilku lat farbuje sama w domu.Niestety po 20 roku zycia pojawily sie u mnie siwe włosy,które systematycznie musze ukrywać przed światem 😓 Musze farbować odrost co 3 tyg wiec zbankrutowalabym u fryzjera.Farbuje sama,dbam o włosy i efekt jest bardzo ładny.Radze dobrze zapoznać sie z oznaczeniem numerami farb na pudelkach i nie powinno byc problemu.Powodzenia 😊
/3 lata temu
Oj! Z farbowaniem trzeba ostrożnie. Ja zamówiłam profesjonalną farbę na stronie internetowej trena.pl Czekam i waham się. Może lepiej iść do fryzjera?