POLECAMY

Jak działają nabłyszczacze do włosów?

Jeśli twoje włosy są matowe i brakuje im blasku, sięgnij po nabłyszczacz. Z tego artykułu dowiesz się, czym są nabłyszczacze do włosów oraz jak ich używać!

nabłyszczacze do włosów

fot. Fotolia

Jak działa nabłyszczacz do włosów?

Produkty nabłyszczające są szczególnie polecane do włosów matowych i pozbawionych blasku.

Nabłyszczacz to kosmetyk wykańczający fryzurę, którego cechą charakterystyczną jest to, że nie tylko nadaje włosom piękny połysk, ale również ze względu na swoją unikalną formułę głęboko wnika w ich strukturę – regeneruje oraz nawilża, nadając miękkość bez niepotrzebnego obciążenia. Dodatkowo chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a także przed ciepłem płynącym z prostownicy, suszarki czy lokówki. Profesjonalny kosmetyk chroni także kolor włosów przed wyblaknięciem.

Stosując nabłyszczacz, należy zachować umiar i rozsądek, ponieważ nadmiar kosmetyku sprawia, że włosy (zamiast pięknie błyszczeć) dają wrażenie nieświeżych, tłustych, przyklapniętych pasm. Nigdy nie używamy go tuż przy nasadzie ani na lekko nieświeżych włosach.

Kiedy wskazane jest używanie nabłyszczacza?

Wyjątkowe działanie nabłyszczacza gwarantują zawarte w nim silikony. Najlepszy efekt uzyskiwany jest na ciemnych włosach.

Warto pamiętać, aby kosmetyk używać jedynie na specjalne okoliczności, ponieważ przy codziennym stosowaniu włosy mogą sprawiać wrażenie obciążonych. Dodatkowo może pojawić się tzw. łupież kosmetyczny.

Zastępstwem dla tradycyjnego nabłyszczacza mogą być odżywki w sprayu przeznaczone dla włosów matowych i pozbawionych blasku. Ich formuła jest znacznie lżejsza, a działanie podobne – także nawilżają, dodają połysku, jak również ułatwiają rozczesywanie.

Dla jakich fryzur zarezerwowany jest nabłyszczacz?

Nabłyszczacz polecany jest na kok albo wyprostowane włosy, co nie oznacza, że posiadaczki włosów kręconych i falowanych nie mogą po niego sięgnąć. Jednakże w ich przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie odżywki albo balsamu o właściwościach podkreślających skręt, który również umożliwi wygładzenie pasm, a także doda połysku.

Idealnie nabłyszczone włosy to również doskonała baza pod wszelkiego rodzaju dekoracyjne opaski i spinki stanowiące wykończenie fryzury. A na wielkie wyjścia, np. bal sylwestrowy, można z powodzeniem sięgnąć po nieco bardziej wyjątkową postać nabłyszczacza z dodatkiem brokatu.

Zobacz też: Jak zapuścić zdrowe włosy? 8 zasad!

Cechy charakterystyczne dobrego nabłyszczacza

Idealny produkt nabłyszczający powinien wykazywać się pewnymi cechami – nie tylko nabłyszczać, ale też nie obciążać włosów. Dodatkowo powinien je wygładzać i nadawać im miękkość, ale również ochraniać przed puszeniem się i blaknięciem koloru.

Nabłyszczacz można nabyć w wielu formach:

  • sprayu,
  • kropli,
  • w odżywkach,
  • w lakierach,
  • w kremie.

Nabłyszczacz w kroplach będzie idealny dla posiadaczek włosów grubych, kręconych oraz mocno przesuszonych. W przypadku cienkich i delikatnych najlepszym wyborem będzie zakup produktów fryzjerskich, które charakteryzują się wysoką jakością, nie obciążają włosów, a jednocześnie nadają im blasku.

Jak stosować nabłyszczacz do włosów?

Kosmetyk w sprayu należy aplikować na włosy z odległości ok. 20-25 cm, jednocześnie zwracając uwagę, aby rozpylona mgiełka idealnie pokryła fryzurę. Przez 2-3 minuty nie powinno się dotykać pasm. 

Zobacz też: Jak słońce wpływa na włosy?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)