POLECAMY

Jak działa bezbarwna henna do włosów?

Czy bezbarwna henna farbuje włosy? Jak uniknąć zielonego odcienia włosów po hennie? Czy bezbarwną henną można farbować jasne włosy?

henna

fot. Fotolia

Witam,

ostatnio przeczytałam o bezbarwnej hennie do włosów – po co się ją stosuje? Na czym polega jej działanie? Czy warto jej używać?

Pozdrawiam,

Lidka93.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Bezbarwna (neutralna) henna do włosów pełni trochę inną funkcję niż henna powszechnie stosowana do farbowania włosów. Naturalna henna nie zmienia koloru włosów. Wyjątkiem są włosy w kolorze jasnego blondu, którym nadaje złoty kolor.

Taka henna to świetne rozwiązanie dla osób posiadających włosy zniszczone wielokrotnym chemicznym farbowaniem, trwałą ondulacją oraz innymi zabiegami fryzjerskimi. Produkt ten w pewnym stopniu stanowi odżywkę do włosów zniszczonych, gdyż jego użycie powoduje , że włosy stają się mocne, odżywione, pełne blasku i życia.

Zobacz też: Czy można naprawić rozdwojone końcówki włosów?

Dużą zaletą bezbarwnej henny jest to, że nie zmienia odcienia naszych włosów, dlatego może być stosowana do każdego typu i koloru włosów. Dodatkowo nie jesteśmy ograniczeni czasem pozostawienia henny na głowie.

Jednak zawsze przed użyciem henny należy wykonać próbę na małym kosmyku włosów, ponieważ każdy z nas ma różne konfiguracje naturalnie występujących we włosach pigmentów i może się zdarzyć, że henna nada naszym włosom zielony odcień. 

Bezbarwna henna zmieszana z wodą i nałożona bezpośrednio na włosy nie spowoduje zmiany ich koloru, za to wpłynie bardzo korzystnie na kondycję włosów. Włosy staną się błyszczące i jedwabiste.

Zawarte w hennie antrachinony i kwas chryzofanowy wpłyną korzystnie na stan skóry głowy, gdyż mają bardzo skuteczne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Zobacz też: O farbowaniu henną na forum Wizaż

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
To nie henna. Henna to lawsonia inermis. Zioło, o którym jest artykuł to cassia obovata (kasja). Raz piszecie, że nie zmienia koloru żadnych włosów, a raz, że na jasnych może być złota. To drugie stwierdzenie jest prawdziwe, pierwsze nie. Jasne włosy aż po mysi blond - złoty odcień. Mysi blond po średni brąz - złote refleksy. Wszystko co ciemniejsze, nie zabarwi się w widoczny sposób. TO dopiero jest prawdziwa informacja. Oczywiście, zarówno henna, jak i kasja odżywiają i wzmacniają włosy, a także leczą skórę ze względu na zawartość antrachinonu i ich pochodnych (np. lawsonu) oraz kwasu chryzofanowego, z tym się zgodzę. Następnym razem radzę jednak, żeby artykuły pisali bardziej kompetentni ludzie ;)