Dopasuj fryzurę do swojej osobowości

Każda z nas charakteryzuje się innymi, niepowtarzalnymi cechami charakteru. Jedne z nas są – niczym w słynnej powieści Jane Austen - rozważne, inne romantyczne, a jeszcze inne szalone, drapieżne czy też nieokiełznane. Jednak bez względu na to, jaka jesteś właśnie Ty, to jedno jest pewne – powinnaś na każdym kroku umiejętnie wyrażać i podkreślać swoje własne, indywidualne cechy charakteru.

Każda z nas charakteryzuje się innymi, niepowtarzalnymi cechami charakteru. Jedne z nas są – niczym w słynnej powieści Jane Austen - rozważne, inne romantyczne, a jeszcze inne szalone, drapieżne czy też nieokiełznane. Jednak bez względu na to, jaka jesteś właśnie Ty, to jedno jest pewne – powinnaś na każdym kroku umiejętnie wyrażać i podkreślać swoje własne, indywidualne cechy charakteru.

I chociaż z całą pewnością pomocne Ci w tym będą akcesoria takie jak między innymi dobrze dobrane ciuchy czy kosmetyki, to jednak może okazać się to zwyczajnie niewystarczające. Aby w pełni uzewnętrznić swoją osobowość powinnaś bowiem zainwestować w odpowiednio ułożoną fryzurę! A jaki look i sposób uczesania, idealnie wyrazi właśnie Twój charakter i podkreśli unikalne cechy charakteru?

Rozważna czy poważna?
Dziewczynom zarówno rozważnym jak i poważnym, styliści dedykują w tym sezonie fryzury, których bazę stanowić będzie popularny i niezwykle łatwy do zrobienia… warkoczyk. To właśnie dzięki temu popularnemu splotowi pasm, włosy zyskają niepowtarzalnego charakteru, oczywiście jeśli tylko splot będzie szedł w parze z najnowszymi trendami. Jakie więc trendy obowiązywać będą w tym sezonie panny rozważne i poważne? Przede wszystkim będą to fryzury śmiało nawiązujące swoim stylem do lat poprzednich jak również minionych już epok. Dobrym przykładem tego rodzaju uczesania jest więc fryzura o uroczej przecież nazwie „dwa ślimaczki”. Do jej wykonania potrzebować będziesz wyłącznie grzebienia, czterech, jednakowych i cienkich gumek do włosów, kilku spinek w rodzaju wsuwek jak również kosmetyku utrwalającego. Po umyciu oraz dokładnym wysuszeniu, rozdziela pasma na dwie, równe części. Z każdej z nich zapleć po jednym warkoczu, który zostanie umiejscowiony mniej więcej na środku, po boku głowy. Teraz każde z pasm zwiąż gumką, a następnie zapleć z włosów warkocz. Końcówkę warkocza również zakończ związując pasma gumką. Teraz zawiń warkoczyki wokół siebie tworząc małe „ślimaczki”, a następnie przypnij je do pozostałej części włosów za pomocą spinek – wsuwek. Całość utrwal odrobiną kosmetyku do stylizacji pasm, na przykład mocnego lakieru do włosów.

Fot. Cobella, Rush

Młoda romantyczka
Dziewczynom o duszy delikatnych i eterycznych romantyczek, styliści proponują uczesania luźne, które w zdecydowanej większości będą opierały się na stylizacji włosów na wzór fal. Niestety, do ułożenia tego rodzaju fryzury potrzebować będziesz pasm sięgających Ci co najmniej za linię ramion. W innym przypadku bowiem ten typ ułożenia pasm nie będzie już prezentować się na tyle efektywnie, aby doskonale wyrazić Twoją osobowość. Jeśli jednak posiadasz kosmyki o odpowiedniej długości, to wystarczy, że na noc zapleciesz swoje włosy w dwa lub nawet cztery, luźne warkocze, a rano po prostu rozplączesz pasma i rozwichrzysz delikatnie fryzurę za pomocą własnych palców. Teraz całość look’u utrwal po prostu za pomocą kosmetyku do stylizacji pasm i… Twoja fryzura jest już gotowa! Poza tym, jeśli jednak wolisz, aby Twoje pasma były ściślej ułożone, to zawsze możesz – zamiast zaplatać je w dwa czy cztery warkocze – zawiązać je przy pomocy wałków. Oczywiście w tym celu równie dobrze możesz użyć popularnej loków, jednakże w tym wypadku powinnaś liczyć się z taką sytuacją, że Twoje włosy dość szybko będą mogły ulec zbyt mocnemu przesuszeniu. W takim przypadku niezbędne będziesz zaś systematyczne użycie produktów o działaniu silnie nawilżającym na przykład odżywek czy też balsamów.

Fot. Cobella, Bonce

Szalona panna z… mokrą głową?
Kto powiedział, że szaleństwo nie może iść w parze ze stylem łączonym wprost z żywiołową energią samego oceanu? Nie dość, że może to jest to nawet wskazane! W związku z powyższym na obecny sezon, młodym kobietom o duszy pełnej prawdziwego temperamentu i szaleństwa styliści proponują design nawiązujący poniekąd do elementów dzikiej, baśniowej puszczy. Co jednak najistotniejsze, na taką szaloną fryzurę pozwolić mogą sobie zarówno kobiety obdarzone włosami prostymi jak i falującym; tak samo dziewczyny o pasmach dość krótkich (sięgających jednak co najmniej linii brody) jak i włosach pół długich (których długość nie przekracza jednak linii łopatek). Do wyczarowania tego rodzaju stylizacji potrzebować będziesz zaledwie mocno utrwalającego żelu do włosów jak również… własnych palców u rąk. Teraz wystarczy już tylko, że rozetrzesz na dłoniach nieco żelu do stylizacji pasm, a następnie zaczeszesz swoje kosmyki do tyłu, ku górze. Uwaga; bardzo ważne jest to, abyś w trakcie stylizacji pod żadnym pozorem nie używała grzebienia o wąsko rozstawionych ząbkach gdyż w takim wypadku nadasz włosom wyrazu grzecznego i poniekąd nawet eleganckiego. I choć z całą pewnością taki typ stylizacji również będzie bardzo efektywny, to jednak niewiele będzie miał on wspólnego ze wspomnianą już, żywiołową energią dzikiego wodospadu.

Fot. Hooker & Young, Cobella

Piękna i nieokiełznana… pankówa
A jaki rodzaj stylizacji proponowany jest dla prawdziwych, dzikich i szalonych buntowniczek? Młodym dziewczynom o tak nieokiełznanej duszy proponowane jest uczesanie, które swym stylem będzie śmiało nawiązywało do lat ’80. Wówczas to bowiem na parkietach sal koncertowych królowały bajeczne, i  wcale nie mało kobiece, irokezy. Również dziś powracają one do łask młodych kobiet i święcą swoje triumfy, absolutnie nie wymuszając przy tym konieczności drastycznego użycia przy użyciu maszynki do golenia. Wystarczy bowiem, że do ułożenia nowoczesnego, dziewczęcego irokeza użyjesz grzebyka o dość ścisłych ząbkach jak również dwóch rodzajów kosmetyków do stylizacji pasm, a mianowicie żelu oraz utrwalającego lakieru do włosów. W pierwszej kolejności zaczesz więc włosy do góry. Teraz rozdziel środek pasm i wytapiruj go lekko. Pozostałe po bokach włosy dokładnie przygładź za pomocą żelu oraz wspomnianego grzebyka. Wytapirowane włosy ułóż na środku głowy. Całość utrwal za pomocą mocnego lakieru i… Twoja fryzura jest już gotowa!

Fot. Zuni Hair, Jean Louis David

Materiał przygotowany przez Klinikę Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Co to za tytul?