POLECAMY

10 trików dodających włosom objętości

Znamy wszystkie słabości cienkich włosów. Wiemy też, jak im zaradzić.
10 trików dodających włosom objętości fot. Fotolia
Cienkie włosy nie muszą być powodem kompleksów. Podpowiadamy, co zrobić, by mieć takie, włosy, o jakich zawsze marzyłaś.
 


Jak dodać objętości cienkim włosom?


1. Regularne mycie

Jeśli pasma mają skłonność do przetłuszczania, szybko tracą puszystość. Wtedy dobrą formę i witalność przywróci im mycie. Możesz je powtarzać nawet codziennie. Sięgaj wtedy po szampony przeznaczone do częstego stosowania, z wyciągami roślinnymi, witaminami i panthenolem, który wiąże wilgoć wewnątrz włosów. Dobrze nawilżone nie elektryzują się, są mocniejsze, mniej podatne na uszkodzenia. 
 

2. Odżywki z polimerami

Wybieraj preparaty przeznaczone do cienkich włosów. Zawierają polimery, które mają ten sam ładunek, co włosy, więc osadzając się na nich sprawiają, że pasma odpychają się od siebie. Dlatego mamy wrażenie, że włosów jest więcej.
 

3. Kosmetyki typu "włos w płynie"

Zawarta w nich z keratyna, budulec włosów, wypełnia w nich wszystkie ubytki, dzięki czemu stają się grubsze i lśniące. Umyte pasma spryskaj odżywką i podsusz suszarką. Pod wpływem ciepła keratyna twardnieje i wiąże się z włosami. Nie używaj jednak takiej odżywki zbyt często, bo czupryna stanie się matowa. Wystarczy po nią sięgnąć raz na 3-4 tygodnie.
 

4. Duże wałki

Warto zainwestować chociaż w 3 sztuki. Im grubsze, tym większą objętość osiągniesz na głowie. Nakręcaj na nie włosy od samej nasady przed ich wysuszeniem.
 

5. Gruba szczotka

Do modelowania przyda się okrągła szczotka o dużej średnicy z włosiem z tworzywa, najlepiej z dziurkami w środku (powietrze dociera wtedy do włosów z każdej strony). Podczas suszenia jednocześnie wyciągaj włosy na szczotce i podkręcaj je.


6.  Głowa w dół

Postaraj się wpuścić jak najwięcej powietrza we fryzurę. Pochyl głowę do przodu i rozwiewaj pasma strumieniem powietrza. 


7. Pianka push-up

Do stylizacji wybieraj wyłącznie kosmetyki przeznaczone do cienkich włosów. Zamiast dużej porcji wysuszającego alkoholu w skład pianek i sprayów wchodzą składniki, które sztucznie pogrubiają włosy. Chronią je także przed nadmiarem wilgoci z powietrza, która sprawia, że fryzura traci puszystość. Nie przesadzaj z ilością. Do stylizacji półdługich włosów wystarczy kulka pianki wielkości mandarynki. Nakładaj ja przede wszystkim u nasady: włosy odbiją się od skóry, staną się lżejsze.


8. Suszarka z dyfuzorem

Jeśli masz długie pasma, oprzyj kolce dyfuzora o głowę i wykonuj delikatne koliste ruchy. Włosy będą piąć się po kolcach. W ten sposób odsuną się od głowy.


9. Artystyczny nieład

Przy włosach krótkich efekt napuszenia daje rozwichrzanie ich palcami i utrwalenie odrobiną żelu.


10. Zmiana przedziałka

Jeśli był zawsze po tej samej stronie, włosy kładą się gładko przy skórze. Warto więc robić go w różnych miejscach - ten trik nie tylko zmienia fryzurę, ale także podnosi włosy u nasady.


Zobacz także:

Autorka jest dziennikarką "Przyjaciółki".

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)