Jak dodać blasku matowym włosom?

Jakie odżywki, maski i sposoby pielęgnacji mogą dodać blasku włosom matowym? Czy istnieją zabiegi, które sprawiają, że włosy bardziej się błyszczą?

włosy

fot. Fotolia

Witam,

moje włosy są matowe i brakuje im blasku. Co zrobić, by wyglądały ładniej? Czy potrzebują jakiegoś zabiegu, a może wystarczy regularne stosowanie jakiejś domowej maseczki?

Pozdrawiam,

Ela.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Przede wszystkim na początku należy wykluczyć zdrowotne przyczyny pogorszenia się kondycji i wyglądu naszych włosów. Przy wielu schorzeniach włosy mogą stać się matowe, pozbawione życia. W takim przypadku należy wybrać się na wizytę do trychologa, który po zebraniu obszernego wywiadu zleci niezbędne badania krwi w celu wykluczenia zaburzeń hormonalnych lub niedoborów witaminowych. Dodatkowo przeprowadzi badanie skóry głowy i włosów.

W przypadku braku przyczyn zdrowotnych należy zastanowić się czy w odpowiedni sposób pielęgnujemy włosy na co dzień. Pamiętajmy o odpowiednim doborze kosmetyków: szampon dobieramy do rodzaju skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów.

W przypadku włosów matowych należy stosować na przykład nawilżające odżywki i maski.

Zobacz też: Czy wszystkie alkohole w składach kosmetyków do włosów są szkodliwe?

Dobrym pomysłem może być wypróbowanie zabiegu olejowania włosów raz w tygodniu. W przypadku włosów matowych, suchych i zniszczonych najczęściej stosowane są olejki: migdałowy, arganowy, jojoba, kokosowy oraz sezamowy, które nadają włosom elastyczności, blasku oraz głębokiego połysku. Olejek nakładamy na pasma włosów przed myciem. Po nałożeniu odpowiedniego olejku owijamy głowę na około 30 minut ręcznikiem (ciepło wzmocni działanie olejku), a następnie spłukujemy i przystępujemy do mycia szamponem.

Innym rozwiązaniem jest zabieg keratynowy, czyli uzupełnienie braków keratynowych w strukturze naszych włosów, co powoduje, że włosy stają się nawilżone. Zabieg ten wykonywany jest w salonie fryzjerskim i ma na celu zregenerowanie włosów, nadanie im blasku oraz zdrowego wyglądu. Podczas takiego zabiegu keratyna rozprowadzana jest na ciepłom co ułatwia jej wnikanie do wnętrza włosa i naprawianie mikrouszkodzeń w ich strukturze.

Zobacz też: Silikony w kosmetykach do włosów – używać czy unikać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)