POLECAMY

Jak dobrze stosować szampon do włosów?

Dobry szampon to taki, który odpowiada twojemu typowi włosów. Jak dobrze go stosować?
Jak dobrze stosować szampon do włosów? fot. Fotolia

Podobno najwięcej uszkodzeń włosa zdarza się podczas ich mycia, dlatego piszemy jak powinnaś z "głową" stosować szampon.


  • Zanim zmoczysz włosy dobrze jest rozczesać je grzebieniem. Zacznij od końcówek a następnie kieruj się do nasady. Dzięki temu ograniczysz łamliwość włosów w trakcie mycia ich szamponem.
  • Najlepiej stosować szampon na włosy zmoczone letnią wodą. Nakładaj odrobinę szamponu na rękę i aplikuj równomiernie masując przy tym głowę.  Pozwól mu działać przez 2-3 minuty i zmyj dokładnie od nasady aż po same końce.
  • W miarę spienienia się szamponu co 20 sekund lekko polewaj włosy wodą. W ten sposób zostaną aktywowane wszystkie substancje w szamponie.
  • Ilość szamponu powinna odpowiadać objętości orzecha włoskiego. Taka ilość całkowicie wystarczy do umycia krótkich i średniej długości włosów.
  • Zakończ mycie włosów spłukiwaniem ich zimną wodą. Dzięki temu zabiegowi zamkniesz łuski włosa.  Pozwoli to również ograniczyć produkcję sebum przez skórę głowy, co jest szczególnie ważne dla osób których włosy mają tendencję do przetłuszczania się.

Lista zakupów:


1. Szampon na bazie włókien lnu naturalnie dodający objętości, Klorane, cena: 35 zł
2. Essence ULTÎME Mineral Strength szampon,Schwarzkopf poj. 250 ml, ok. 23 zł
3.Szampon przeciw łupieżowy, Revalid, cena: 36 zł
4. Szampon nawilżająco – nabłyszczający Moisture Gloss, Marc Anthony, cena: 35 zł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja jestem przerażona ilością włosów któe podczas mycia mi wypadają. W atece zaopatrzyłam się skrzypolenem z biotyną i mam nadzieję że szybko będzie widoczny efekt
/4 lata temu
Serum czy sebum oto jest pytanie