POLECAMY

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Chcesz zmienić fryzurę, ale nie wiesz w jakiej będziesz wyglądać dobrze? Sprawdź.
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy fot. FREE

Jeśli chcesz określić jaka fryzura do Ciebie pasuje - zbierz włosy w kucyk i pomaluj usta szminką - proporcje będą wyraźniejsze i będzie ci łatwiej ocenić, jaki masz kształt twarzy.

Twarz owalna
Klasyczna, idealnie owalna twarz pasuje do każdego typu fryzury. Możesz nosić długie włosy, ciężkie, równo cięte grzywki, miękkie fale, fryzurki w typie bob lub krótkie włosy.

Twarz pociągła
Przy takim kształcie twarzy warto zdecydować się na krótsze włosy w typie boba, obcięte na linii brody – nadają rysom właściwe proporcje. Włosy powinny mieć przy tym nieco zwiększoną objętość.

Twarz w kształcie serca
Jeśli jesteś właścicielką buzi w kształcie serca, zdecyduj się na cieniowane i strzępione fryzury. W nierównych, opadających na policzki kosmykach ginie zbyt ostry kształt brody.

Twarz kwadratowa
Przy twarzy kwdratowej możesz pozwolić sobie na różne długości, najlepiej jeśli fryzura jest asymetryczna – to odciąga wzrok od ciężkiego kształtu szczęki. Dobrze jest też zebrać włosy do tyłu (to wysmukli rysy).

Twarz okrągła
Jeśli masz okrągłą twarz najlepszym dla ciebie cięciem będzie wydłużony bob – bez grzywki lub z dłuższą grzywką (wyszczupla boki twarzy). Raczej unikaj dużych, mocno cieniowanych fryzur.

Nie wiesz, którą fryzurę wybrać? Zapytaj na www.uroda.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/5 lat temu
Bardzo słaby artykuł. Powinniście dać zdjęcie jakiejś przykładowej gwiazdy, lub rysunek. Do tego szczegółowe porady. Po co pisać artykuł, z którego nic nie wynika?
/8 lat temu
też nic mi nie pomogło to w ocenie kształtu twarzy
/9 lat temu
nic nie pomogla ta porada, nadal nei wiem jaki mam ksztalt
POKAŻ KOMENTARZE (3)