POLECAMY

Jak dbać o włosy zimą?

Zimą nasze włosy nie maja łatwo i potrzebna jest im specjalna ochrona, żeby były zdrowe i ładnie wyglądały. Jak pielęgnować włosy zimą?

włosy

fot. Fotolia

Nie zapominaj o odżywce

Jeśli dotąd nie używaliśmy odżywki po każdym myciu włosów, czas na zmianę nawyków.

Odżywka mocno nawilży włosy, sprawi, że będą lśniące i będą się mniej elektryzowały – wyjaśnia Oskar Bachoń, hair&make-up designer.

Przypominamy o tym, że włosy należy suszyć suszarką. Suche powietrze sprawia, że łuska włosa szybko się zamyka, gromadząc wodę w środku. Jeśli pozwolimy, żeby nasze włosy wysychały swobodnie, będą przesuszone, zniszczone i łamliwe.

Z czapką... na bakier

Z punktu widzenia włosów najlepiej byłoby, gdybyśmy nie nakładali czapki, ponieważ niszczy je i wyciera. Wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe.

Jeśli pogoda wymusza na nas nakrycie głowy, to proponuję typu oversize i koniecznie z naturalnych materiałów. Wiele osób zapomina, że skóra też oddycha, a więc nakładając na głowę ciasną czapkę ze sztucznych włókien możemy być pewni, że skóra się spoci, a włosy będą matowe i przetłuszczone – tłumaczy Oskar Bachoń.

Warto też wcierać we włosy olejki, dzięki którym nie będą się łamać i niszczyć oraz zniwelują skutki wycierania przez nakładanie i zdejmowanie czapki. 

Zobacz też: Wszystko o włosach

Właściwości jonów

Zimą bardzo dobrze sprawdzają się urządzenia z funkcją jonizacji. Suszarka czy prostownica w wbudowanym jonizatorem neutralizują dodatnie ładunki na włosach, przez co fryzura się nie elektryzuje, a pojedyncze kosmyki zostają wygładzone, lepiej się układają, są podatniejsze na układanie i zachowują idealny kształt.

Nakarm włosy od środka

Jeśli zależy nam na pięknych włosach, powinniśmy racjonalnie komponować posiłki. W końcu stare porzekadło mówi, że „jesteś tym, co jesz”.

Jedzmy dużo warzyw i owoców, zwłaszcza tych, w których jest dużo witaminy A, B, C i E. Można je znaleźć w cytrusach, marchewce, brzoskwiniach oraz brokułach. Cenne składniki znajdują się również w wątróbce, jajkach, mleku, kaszy, rybach morskich i tranie.

Odpowiednia dieta oraz dużo ruchu sprawią, że nasz organizm jest zdrowy, co zaprocentuje w wyglądzie włosów. Szanuj swoje zdrowie i dbaj o odporność, ponieważ każde przeziębienie czy osłabienie organizmu odbije się negatywnie na tym, co masz na głowie.

Zobacz też: Włosy w strąkach – co robić?

Źródło: materiały prasowe Media Kobiet/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)