Jak dbać o włosy w ciepłych krajach?

Wakacje, wysokie temperatury, plaża, piasek i słona, morska woda to warunki dla wielu z nas idealne, jednak jednocześnie będące koszmarem dla naszych włosów. Jak o nie dbać w ciepłych krajach?

włosy

fot. Fotolia

Szanowna Pani,

wybieram się na tydzień do Egiptu i bardzo zależy mi na tym, by w czasie pobytu ochronić włosy przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami: promieniowaniem UV, wiatrem czy słoną wodą. O czym powinnam pamiętać?

Rok temu niestety nie zadbałam o taką ochronę i po powrocie do Polski włosy mocno mi się przerzedziły – tym razem chciałabym tego uniknąć…

Pozdrawiam,

Wiola.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Latem nasze włosy wymagają bardziej intensywnej pielęgnacji. Niestety nie wystarcza w tym okresie samo ich mycie i suszenie, gdyż wtedy szybko przekonamy się, jak szkodliwe dla włosów są: wysoka temperatura, słońce, słona woda morska czy chlorowana woda z basenu. Co zatem możemy zrobić? Odpowiedź jest prosta: musimy po prostu chronić nasze włosy.

Gdy zamierzamy spędzać dużo czasu na słońcu, dobrym pomysłem jest założenie czapki lub kapelusza, który będzie chronił nasze włosy przed szkodliwym promieniowaniem. Również na plaży noszenie kapelusza chroni nie tylko przez słońcem, ale też przed wiatrem plączącym nam włosy i przyczyniającym się do powstania uszkodzeń mechanicznych.

Latem ważne jest też używanie kosmetyków zawierających filtry UV (mgiełki, odżywki bez spłukiwania), które chronią nasze włosy przed szkodliwym promieniowaniem.

Zobacz też: Redakcja poleca: kosmetyki chroniące włosy przed słońcem!

Również ważne jest odpowiednie nawilżanie włosów latem, które stają się przesuszone w wyniku wysokich temperatur. W tym celu ważne, aby stosować odżywki nawilżające na końce włosów.

Gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, często wychodzimy na dwór z mokrymi włosami. Niestety nie wpływa to korzystnie na ich kondycję, gdyż wtedy łuska włosa jest niedomknięta, co powoduje uszkodzenia. Dobrym pomysłem w przypadku włosów długich jest ich spinanie, ponieważ im mniejsza powierzchnia jest narażona na szkodliwe czynniki (słońce, wiatr, woda,) tym lepiej dla włosów.

Zobacz też: Pielęgnacja włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)