Jak dbać o włosy zimą? fot. FREE/kolaż polki.pl

Jak dbać o włosy - najlepsze triki fryzjerskie

Jako pierwsze publikujemy największe sekrety stylisty gwiazd - Saschy Breuera
Karolina Kalinowska / 24.11.2015 11:36
Jak dbać o włosy zimą? fot. FREE/kolaż polki.pl

Grudzień to jeden z najbardziej czarujących miesięcy w roku - wypełniony licznymi uroczystościami i spotkaniami z najbliższymi. A przecież nic nie robi lepszego wrażenia niż wspaniale ułożona fryzura! W związku z tym prezentujemy wskazówki miłośnika włosów i globalnego stylisty marki Braun – Saschy Breuera. Zapewnią one włosom zdrowy i piękny wygląd podczas mroźnych, zimowych miesięcy, ale nie tylko!

1. Zainwestuj w inteligentne narzędzia - nie sezonowe rozwiązania

Wszyscy wiemy, że sezonowe zmiany pogodowe mogą wpłynąć na formę naszych włosów. Latem włosy mocniej się elektryzują, natomiast zimą są wysuszone i łamliwe. Częste stylizowanie włosów przy użyciu wysokich temperatur może skończyć się tym, że będą one zniszczone
i niechętne do “współpracy".

 

Sascha Breuer and the new Braun PowerPerfection hair dryer at work - creating amazing #styles at the #braunbeauty event in #Dubai #beauty

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Braun Beauty (@braun_beauty)


Wystarczy używać urządzeń wyposażonych w specjalne czujniki, których zadaniem jest monitorowanie formy włosów. Dzięki temu mogą zastosować odpowiednią temperaturę w czasie stylizacji - każdy zabieg dostosowany będzie do indywidualnych potrzeb włosów, co  zapewnia im świetny wygląd, za każdym razem.

2. Regularnie podcinaj końcówki  

Ten punkt jest raczej oczywisty. Regularne podcinanie końcówek pomoże zapewnić zdrowy wygląd włosom oraz ułatwi ich zapuszczenie. Dzięki temu usuwane są łamliwe końcówki, które prowadzą do niszczenia i rozdwajania się włosów.

Łamliwe końcówki sprawiają także, że włosy dużo bardziej się plączą. Szarpanie szczotką po włosach podczas ich rozczesywania może prowadzić do zniszczenia włosa nawet w połowie jego długości. Ciągle powtarzanie tej czynności tworzy napięcie, które może powodować pękanie włosów i wpływać na ich ogólny wygląd. Zawsze czesz włosy zaczynając od dołu i rozczesuj je w małych odcinkach - dzięki temu zapobiegniesz łamaniu i niszczeniu końcówek.

3. Używaj narzędzi dbających o zdrowie włosów

Wszyscy wiemy, że aby włosy były naprawdę piękne, muszą być zdrowe. Jeśli twoje włosy są zniszczone, kruche i ogólnie zaniedbane, to nic nie będzie w stanie tego ukryć. Co więcej, żadna fryzura, niezależnie od tego jak dużo produktów do jej utrwalenia zastosujesz, nie będzie się utrzymywała w nieskończoność.

 

Survive #FashionWeek with these sophisticated #BraunEssentials

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Braun Beauty (@braun_beauty)


Aby fryzura utrzymywała się jak najdłużej, włosy muszą być silne, elastyczne i zdrowe. Gwarantuje to używanie urządzeń do stylizacji, które na pierwszym miejscu stawiają zdrowie i urodę. Najlepsza w tym wypadku będzie szczotka, która wyeliminuje elektryzowanie się włosów - dzięki temu będą one gładsze, jedwabiste i niezwykle miękkie.

4. Nawilżanie to podstawa!

Czy wiesz, co jest najczęstszym problemem z włosami spowodowanym przez zimę? Suchość! Suche włosy, suche cebulki włosów i sucha skóra. Oprócz używania odżywczych szamponów i odżywek należy pamiętać o dodatkowym nawilżaniu i nawadnianiu włosów podczas zabiegów z użyciem wysokich temperatur. Jedna uwaga, nie rób tego przed stylizowaniem lub suszeniem włosów, tylko po. Nałóż na włosy kilka kropel produktu wspomagającego ich kondycję, który pomoże wyrównać skutki stosowania ciepła i zadziała jako warstwa ochronna przed zimnym i suchym otoczeniem.

Więcej hitów fryzjerskich: