6 zasad pielęgnacji włosów fot. FREE/kolaż polki.pl

Jak dbać o włosy - 6 najważniejszych zasad

Wystarczy, że będziesz ich przestrzegała, a twoje włosy będą zdrowe i błyszczące
/ 24.07.2015 09:40
6 zasad pielęgnacji włosów fot. FREE/kolaż polki.pl

Zdrowe włosy są gęste i lśniące! Czy twoje takie właśnie są? Jeśli nie do końca, może warto zastanowić się nad sposobem, w jaki je pielęgnujesz. Przestrzeganie prostych zasad pomoże ci utrzymać włosy w dobrej kondycji.

6 zasad pielęgnacji włosów:

  1. Szczotkuj je wieczorek ok. 2 minut, aby usunąć środki do stylizacji i zanieczyszczenia.
  2. Po myciu nie pocieraj włosów ręcznikiem, żeby przyspieszyć ich suszenie. Lepiej owiń je na 5–10 minut miękkim ręcznikiem.
  3. Rozczesuj wilgotne pasma grubym grzebieniem lub szczotką z igłami zakończonymi kuleczkami (nie kaleczą włosów i skóry), które ułatwiają rozplątywanie kosmyków.
  4. Nigdy nie wychodź z mokrą głową na ulicę. Wilgotne włosy chłoną z powietrza jak gąbka kurz oraz wszystkie inne zanieczyszczenia.
  5. Unikaj ciągłego przegarniania kosmyków dłonią. Ten gest sprzyja przenoszeniu łoju ze skóry głowy na całą długość pasm. W ten sposób także nanosisz na nie pot i brud, jaki masz na rękach.
  6. Używaj farb bez amoniaku! Dają piękny, trwały odcień, a nie wysuszają włosów tak bardzo, jak te tradycyjne.

Więcej kosmetycznych hitów:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/03.09.2015 12:11
Dodałabym do tego jeszcze używanie kosmetyków termoochronnych w przypadku kobiet, które nie wyobrażają sobie rezygnacji z używania prostownicy czy lokówki (w tej grupie jestem też ja :)). Dobry kosmetyk i urządzenie potrafią zdziałac cuda z fryzurą, nie niszcząc przy tym tak bardzo włosów. Tym bardziej, że mamy coraz więcej technologii, które pomagają dbać o nasze kosmyki - np. zaczajam się na prostownicę Remingtona z jakimś systemem HydraCare, która ma nawilżać włosy w trakcie prostowania
/28.07.2015 08:08
G*wno prawda z tym TT. On nie na każdych włosach się sprawdzi, już nie wspomnę o tym, że jest strasznie przereklamowany. Najlepiej rozczesywać włosy po umyciu grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, a DOBREJ szczotki używać po wysuszeniu i przy każdym czesaniu.