Jak często i czym czesać włosy?

Jak często i czym czesać włosy? Czy można ich w ogóle nie czesać, aby zachować ładne skręty po myciu?
Jak często i czym czesać włosy? Czy można ich w ogóle nie czesać, aby zachować ładne skręty po myciu?

Karolina

Czesanie włosów jest to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, który wykonywany prawidłowo i systematycznie pozwala na pobudzenie krążenia krwi na skórze głowy, a ponadto równomiernie rozprowadza sebum na całej długości włosów. Dodatkowo codzienne szczotkowanie włosów pozwala na usunięcie martwych, zalegających włosów. Czynność ta powinna być wykonywana niezmiernie delikatnie gdyż wszelkie silniejsze pociągnięcia i szarpnięcia włosów mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Do czesania i szczotkowania włosów najczęściej polecane są szczotki z naturalnego włosia nie szarpią i nie elektryzują włosów oraz grzebienie o szerokim rozstawie ząbków. Od wielu pokoleń wiemy, że regularne szczotkowanie włosów wpływa bardzo korzystnie na wygląd i zdrowie naszych włosów.

Jak ze wszystkim również i ze szczotkowaniem włosów nie należy przesadzać. Ponieważ może to wpłynąć na ich ogólne osłabienie. Również bardzo istotną rolę odgrywa tutaj rodzaj włosów jaki posiadamy.

Zbyt częste szczotkowanie włosów tłustych może doprowadzić do jeszcze szybszego przetłuszczania się włosów. Podobnie może się stać w przypadku włosów cienkich i delikatnych.
Natomiast w przypadku włosów kręconych należy szczotkować je jak najrzadziej. Przy takim rodzaju włosów wystarczy, że zaraz po ich umyciu i lekkim osuszeniu ręcznikiem przeczeszemy je grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków i pozostawimy je do wyschnięcia.

Włosów kręconych nie powinno rozczesywać się, gdy są już one suche ponieważ uzyskamy wówczas efekt sianowatych włosów. Wygląda to naprawdę bardzo nieestetycznie i nieefektownie.
Włosy kręcone z natury są włosami suchymi i przesuszonymi. Dlatego bardzo istotna rolę odgrywają tutaj odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów kręconych. Pozwalają one na utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, chroniąc je przed dodatkowym wysuszeniem. Co w efekcie pomaga zachować naturalny i ładny skręt naszych loków.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)