POLECAMY

Jak chronić włosy latem

Zastanawiasz się, czy ochrona włosów preparatami z filtrem rzeczywiście ma sens. Przeczytaj.
Jak chronić włosy latem


Nadmiar słońca szkodzi włosom tak samo jak skórze. Promienie UV uszkadzają keratynę, czyli budulec włosa. Ich odporność na szkodliwe działanie słońca zależy od tego, ile zawierają barwnika (melaniny). Im jest jej więcej, tym włosy są ciemniejsze i bardziej odporne na promieniowanie. To właśnie dlatego słońce zagraża najmocniej włosom siwym i rozjaśnianym.

Fryzjerzy zalecają jednak, by latem nasze czupryny (bez względu na ich kolor) cały czas chronić odpowiednimi preparatami. Przed każdym wyjściem na plażę warto spryskać włosy ochronnym sprayem z filtrem UV.

Trzeba tylko pamiętać, że filtry działają, dopóki włosy nie zostaną zanurzone w wodzie (aplikację koniecznie ponawiamy po każdej kąpieli). Kapelusz lub chusteczka mogą stanowić dodatkową ochronę, warto je nosić zwłaszcza wtedy, gdy na plaży spędzamy wiele godzin.

Ekstra rada:
Na plaży długie włosy spinaj w kok, dzięki temu tylko część z nich będzie narażona na działanie promieni ultrafioletowych.


Jakimi preparatami najlepiej chronić włosy przed słońcem? Pytaj i radź na www.uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
Ja używam szamponu i odżywki z filtrami UV eva natura z lnem i kaszmirem. Przeznaczone są do włosów farbowanych. Włosy są po nich miękkie, błyszczące i pod stałą ochroną:)
/9 lat temu
Ja w zeszle lato tak sobie zniszczyłam włosy na słońcu... Jeszcze do tego słona woda morska jak wysycha na włosach tak kilka razy dziennie... nie wpłynęło to dobrze, tak jak nigdy nie miałam problemów z włosami, to wtedy zaczęły mi się potwornie rozdwajać. Długo z tym walczyłam bez efektow. Musiałam przeprowadzić ostrą kurację, najpierw podcinanałam, ale niewiele to dało, odżywki też za bardzo nie pomogły, dopiero jak zaczęłam brać Onozis, to wróciły do normalnego stanu. Ale w tym roku na plaży już nie popełniam takiego błędu – kapelusz i filtr UV!