Czy można pogrubić włosy?

Mam włosy cienkie, rzadkie i oklapnięte. Jak mogę je pogrubić i zagęścić? Czy mam szansę na to, by stały się bardziej zachwycające?
Czy można pogrubić włosy? fot. dreamstime

Szanowna Pani Trycholog,

Moje włosy są bardzo cienkie, smętnie zwisają przy twarzy, zawsze są oklapnięte i nie jestem z nich zadowolona. Czy mogę je jakoś pogrubić? Czy pomogą mi w tym jakieś kosmetyki, zabiegi, może odpowiednia stylizacja? Chcę, żeby wyglądały na bardziej gęste i zachwycające…

Milaaa.

Zobacz też: Niezwykłe zabiegi dla włosów – na które warto się zdecydować?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Każdy człowiek rodzi się z genetycznie zaprogramowaną liczbą mieszków włosowych i ich głębokością. Im głębsze są mieszki włosowe, tym grubsze włosy są w stanie produkować. Niestety osoby posiadające włosy cienkie posiadają mieszki włosowe, które nie są w stanie produkować grubych włosów nawet jeśli nie ma żadnych zaburzeń oraz niedoborów witaminowych w organizmie. Tak działa genetyka!

Inaczej gdy włosy z czasem stają się coraz cieńsze, a w przeszłości były grube i piękne. Może to świadczyć o zaburzeniach hormonalnych lub niedoborach witaminowych w naszym organizmie. W tym wypadku najlepiej wykonać badania hormonalne tarczycy, zbadać hormony męskie, poziom żelaza i witamin D3 i B12 we krwi. Wiele zaburzeń występujących w organizmie, np. podwyższony poziom hormonów męskich lub niedobory witaminowe, powodują, że włosy stają się coraz cieńsze.

Zdarza się również, że mieszki włosowe ulegają wypłycaniu, dlatego tez produkują włosy cieńsze – jest to tzw. miniaturyzacja mieszków włosowych. Niestety proces ten jest nieodwracalny.

Dlatego pamiętajmy gdy włosy zaczną nadmiernie wypadać, staną się cieńsze, nie zwlekajmy, zróbmy badania krwi, aby wykluczyć przyczyny wewnątrz organizmu.

W przypadku gdy nasze włosy od zawsze są cienkie i oklapnięte, na ratunek przychodzą preparaty pielęgnacyjne zawierające silikony. Oblepiają one włos, który wydaje się grubszy. Dodatkowo preparaty zwiększające objętość sprawią, że wizualnie naszych włosów przybędzie.

Jednak stosując takie preparaty, należy co jakiś czas umyć włosy i skórę oczyszczającym szamponem lub wykonać enzymatyczne peelingi do skóry głowy. Preparaty te usuną dokładnie resztki silikonów oblepiających włos i zalegających na skórze.

Zobacz też: Największe błędy fryzjerskie, które mogą zniszczyć włosy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)