POLECAMY

Gdzie farbować włosy - w domu czy w salonie?

Chciałabyś odświeżyć kolor, pofarbować odrosty albo nałożyć farbę na swoje włosy po raz pierwszy? Dowiedz się, czym się różni farbowanie włosów w domu od tego w salonie fryzjerskim.

Fot. Fotolia

Farbowanie włosów

Blondynki chcą zmienić odcień na intensywniejszy. Brunetki pragną pogłębić barwę pasm, a rudowłose panie myślą o balejażu. Teraz te marzenia są na wyciągniecie ręki! Do dyspozycji mamy na rynku nowoczesne preparaty do koloryzacji – domowej lub profesjonalnej. Dzięki nim możemy bez trudu ukryć siwiznę, poprawić naturalny odcień lub eksperymentować z kolorami. Same lub przy pomocy fryzjera. Który sposób wybrać?

Farby z drogerii a farby profesjonalne

Farbując włosy w domu musimy pamiętać o tym, że taki zabieg wiąże się z ryzykiem i nie zawsze otrzymamy wymarzony kolor.

Farby domowe są mniej trwałe niż te profesjonalne, trudno również jest farbować długie pasma. Często też źle się one wypłukują i skapują w włosów. Farby stosowane przez fryzjerów w salonach, bazują natomiast na formułach zaawansowanych technologicznie. Są to bardzo innowacyjne technologie, które zapewniają optymalny komfort skóry głowy i mają zalety pielęgnujące włosy.

Dobór koloru farby

Poza tym, samodzielnie niezmiernie ciężko jest dopasować kolor. W salonie fryzjer dobierze właściwy odcień biorąc pod uwagę urodę, styl ubioru klientki, czy też jej temperament.

Farbowanie włosów jest zawsze sprawą indywidualną. Należy zastosować farbę, która będzie odpowiadała potrzebom danej osoby, dostosowaną do jej rodzaju włosów, dlatego tak ważna jest wizyta u fryzjera. Kieruje się on wyglądem i stanem oraz rodzajem włosów. Decydując się na skorzystanie z usługi fryzjerskiej możemy również liczyć na to, że uzyskany odcień będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Nie każde życzenie klientki jest możliwe do zrealizowania w warunkach domowych. Powiem więcej – praktycznie każda usługa koloryzacji wiążąca się z rozjaśnieniem włosów, ze względu zarówno na efekt końcowy jak i kondycję włosów po zabiegu powinna być przeprowadzana w salonie. Wizyta o fryzjera powinna być świętem dla włosów i chwilą dla siebie dla każdej kobiety. – przekonuje Katarzyna Budka, wieloletnia ekspertka  Montibello.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
Dawno temu pomalowałam sama włosy (z blondu chciałam przejść na czerń) no i od tej pory już nigdy nie pomyślałam o tym, żeby wziąć farbę do ręki. Kolor uratowała mi wtedy polecona przez koleżankę Martyna z Akademii Perfect Hair :)
/2 lata temu
Moim zdaniem jak ktoś dojdzie do wprawy i ma odpowiednią farbę, sprawdzoną to czemu nie w domu? Ja farbuje swoje włosy tylko tak, używam pianki koloryzującej z Venity, która dodatkowo wzmocniona jest ekstraktem z henny i moje włosy maja dzieki niej i super nowy kolor, fajne odświeżenie i są nadal mocne i lśniące!
/2 lata temu
Jak maluję u fryzjera to mam wlosy w lepszej kondycji niz jak używam farb drogeryjnych. Jest to chyba zależne od jakości farby.
POKAŻ KOMENTARZE (2)