POLECAMY

Gdy włosy się przetłuszczają

Poznaj kilka prostych sposobów na ograniczenie produkcji sebum i szybkie odświeżenie fryzury.
Gdy włosy się przetłuszczają

Mycie na żądanie. Tłuste włosy myj tak często, jak tego potrzebują (nawet codziennie). Jednak nie używaj wtedy szamponów, które intensywnie się pienią – mogą wysuszać skórę głowy, a przez to produkcja sebum jeszcze bardziej się nasili.

Myj włosy na przemian: raz szamponem delikatnym, raz eksfoliującym (w składzie ma kwas salicylowy). Odetkane mieszki włosowe mogą pomóc w normalizowaniu produkcji sebum.

Nie za długie. Najlepsza w tym wypadku będzie długość do ramion! Dłuższe włosy mogą zbierać się w „strąki”, a to nie wygląda zbyt ładnie. Dobrym pomysłem jest też lekko cieniowana fryzura. Grzywkę polecamy tylko dziewczynom, które nie mają tłustej cery.

Dodawaj objętości Najłatwiejszy trik to delikatne tapirowanie. Bardziej puszysta fryzura sprawi, że włosy będą wyglądać na bardziej matowe.

Zlikwiduj połysk! Wystarczy, jeśli naniesiesz na włosy niewielką ilość żelu – większość z nich zawiera alkohol, który absorbuje część sebum. Możesz użyć bibułek matujących skórę, świetnie sprawdzają się też na włosach!


Masz problem z włosami i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Zapytaj na www.uroda.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)