Fryzury walentynkowe

Walentynki to „święto”, które przywędrowało do nas w latach dziewięćdziesiątych ze Stanów Zjednoczonych, ale jego korzenie są europejskie i związane z chrześcijaństwem. Dzień 14 lutego w kościele katolickim ma za patrona właśnie świętego Walentego.

Walentynki to „święto”, które przywędrowało do nas w latach dziewięćdziesiątych ze Stanów Zjednoczonych, ale jego korzenie są europejskie i związane z chrześcijaństwem. Dzień 14 lutego w kościele katolickim ma za patrona właśnie świętego Walentego.

Walentynki świętuje przede wszystkim młodzież, ale w wypadku tego zapożyczenia kulturowego starsi patrzą na zabawy młodych z dużą życzliwością. Wiele osób tego dnia idzie z przyjaciółmi lub kimś kochanym do klubu, na dyskotekę. W tym dniu nie można wyglądać szaro i codziennie. W Walentynkowy wieczór wskazana jest odrobina szaleństwa, a to może oznaczać między innymi niecodzienne uczesanie.

Nastolatki bardzo często we włosy tego dnia wpinają ozdoby z obowiązkowym elementem serduszka – są to spinki, opaski. W ten wieczór na takie dodatki do włosów pozwolić sobie może wiele pań, nawet tych z odrobiną przeżytych lat. Oczywiście dominować powinien kolor czerwony i włosy pięknie ułożone można zabarwić na ten kolor przy pomocy koloryzującego lakieru, który można łatwo zmyć.

Walentynkowe wariacje na temat fryzur mogą posiadać serduszka, które wykonuje się na prostych włosach za pomocą lakieru i szablonu. Bardziej odważne dziewczyny strzygą obecnie włosy w asymetryczny sposób tak, że część włosów jest dość długa, zaś druga ich część jest wystrzyżona tuż przy skórze. Dobry fryzjer potrafi wystrzyc każdy wzór na tej krótkiej części i na walentynkowy wieczór należy wyciąć tam serduszko – nazajutrz kilka ruchów maszynką i wzór zniknie.
Większość młodych dziewczyn chce jednak w tym dniu wyglądać ładnie, tak by ukochany się zachwycił, a dla samotnych pań ten wieczór stał się początkiem znajomości. Na walentynkowy wieczór pasują wszelkie loki – są one preferowane przez panie o prostych włosach. Warto zadbać o to, by włosy na Walentynki wyglądały idealnie. Przydadzą się kosmetyki, które podnoszą włosy u nasady oraz dobry preparat nabłyszczający, który działa przez co najmniej 6-8 godzin. Walentynki wypadają w czas karnawału więc we włosach mogą pojawić się elementy ozdobne, ładnie błyszczące. Śmiało można użyć tego dnia lakieru z brokatem.

Wiele osób Walentynki spędza w kameralnym gronie, czasami zakochani robią ten wieczór tylko dla siebie. Wówczas trzeba pomyśleć o ułożeniu włosów w taki sposób, jaki lubi ukochany lub odwrotnie zaskoczyć go kompletnie. Osoba dotąd nosząca długie rozpuszczone włosy może uczesać się w uroczy kok i ozdobić go tiarą z cyrkoniami. Niektóre dziewczyny na ten wieczór zmieniają w sposób zdecydowany kolor włosów i czeszą w salonie (samej nie warto ryzykować) na przykład artystyczny nieład.

W tym roku dziewczyny o ładnych rysach, ale krótkich włosach mogą uczesać się w stylu lat dwudziestych XX wieku. Taka fryzura wymaga odpowiedniego nakręcenia włosów, a następnie ułożenia i mocnego utrwalenia. Fryzury te są dość płaskie, więc nie wszystkim dziewczynom, czy paniom jest w nich dobrze. Dziewczyny, które mają włosy półdługie powinny zdecydować się na ścięcie ich na „boba” i na walentynkowy wieczór ułożyć fryzurę zakręconą na zewnątrz, co bardzo odświeża look i nadaje mu uroczysty wygląd.

Warto przed Walentynkami przejrzeć propozycję stylistów i być może tam znajdzie się jakąś ciekawą i zwariowaną propozycję. Wystarczy udać się do salonu ze zdjęciem fryzury, a fryzjer odpowiednio obetnie i ułoży włosy. Walentynki to dobry moment do tego, by coś radykalnie zmienić w swoim wyglądzie i zakochać się w sobie na nowo. Bo Walentynki to czas miłości wszechobejmującej i w tym dniu obdarowujemy drobiazgami świadczącymi o naszym uczuciu wszystkich, których kochamy.

Fryzura Ślimak na długich włosach

Fryzura Ślimak na długich włosach

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)