Fryzury w stylu Beyonce i Joanny Krupy

Masz ochotę uczesać się jak gwiazda? Romantyczne fale w stylu Joanny "Dżoany" Krupy czy szalone loki inspirowane fryzurą Beyonce? Co wybierzesz? Oto pomysły na fryzury imprezowe. Jak się uczesać, żeby było inaczej, efektownie i nieskomplikowanie? Mamy dla ciebie propozycje fryzur w stylu gwiazd, które wykonasz sama w domu.
/ 29.11.2012 11:08

Impreza urządzona z chęci zabawy lub dla uczczenia jakiejś okazji to świetny pretekst, by móc zaszaleć z fryzurą i pokazać swoje nieco inne oblicze. Wiele kobiet na co dzień nie ma czasu na to by, by odpowiednio dbać o swój wizerunek. Szybki tryb życia, praca, dzieci i dom sprawiają, że kobiety bardzo często zapominają o sobie. Fryzurę w zależności od poczucia humoru i osobowości, można z powodzeniem dobrać do charakteru niemal każdej osoby. Panie, które lubią szaleństwo mogą pokusić się o burzę loków lub fantazyjne upięcia. Z kolei stonowane i spokojne kobiety mogą wybrać romantyczne fale, czy wspaniałe koki. Poniżej prezentujemy dwa pomysły na szybkie i efektowne fryzury, które nie są skomplikowane i można je stworzyć w domu.

Zobacz też: Zdrowe włosy – fakty i mity

Romantyczne fale w stylu Joanna Krupy

Stworzenie takiej fryzury nie jest skomplikowane. Romantyczne fale warto wykonać niedługo przed wyjściem na imprezę, by utrzymały się na głowie jak najdłużej. Istnieje kilka sposobów na stworzenie spektakularnych fal. Jednym z nich jest zaplecenie najzwyklejszych warkoczy na mokrych włosach i pozostawienie ich na noc, bądź też wysuszenie za pomocą suszarki. Aby fale były bardziej zaakcentowane, można przed zapleceniem warkoczy wklepać trochę pianki do włosów w pasma. Tak stworzona fryzura przetrwa nawet kilka godzin i dzięki niej każda kobieta będzie mogła cieszyć się zabawą, nie myśląc o tym, że jej fryzura zaraz ulegnie zniszczeniu.

Zobacz też: Dopasuj z nami swoją fryzurę

Joanna Krupa

Fale w stylu Joanny Krupy /fot. MWmedia

Innym sposobem na stworzenie romantycznych fal na głowie, jest użycie lokówki. Należy jedynie pamiętać, by nie trzymać poszczególnych pasm zbyt długo na nagrzanej lokówce, bo wtedy na włosach pojawią się sprężynki, a nie fale. Kolejną metodą falowania włosów, jest użycie wałków o odpowiedniej średnicy. Dzięki nim z powodzeniem można stworzyć piękne fale. Wystarczy nałożyć na poszczególne pasma wałki i pozostawić na włosach aż do wyschnięcia. Na koniec warto spryskać fryzurę lakierem, by przedłużyć jej trwałość.

Zobacz też: Fryzura a kształt twarzy – najnowsze trendy

Dłuższe loki można nowocześnie spiąć na karku, tak jak na zdjęciu Joanna Krupa - uzyskując nowoczesny i naturalny efekt.

Szalone loki w style Beyonce

Wokalistka Beyonce dla wielu kobiet jest ideałem piękna, seksapilu i wysmakowanego stylu. Jednak niewiele pań podejmuje ryzyko stworzenia fantazyjnych loków na swojej głowie, by upodobnić się do amerykańskiej gwiazdy. Czasem warto zaszaleć ze stylizacją włosów. Bez wątpienia dzięki temu uczesaniu, każda z nas będzie zwracać na siebie uwagę otoczenia. Burzę loków najlepiej stworzyć przez ondulację wykonaną w dobrym i sprawdzonym salonie fryzjerskim. Nie należy wykonywać tego zabiegu na własną rękę, ponieważ składniki chemiczne mogą wypalić i zniszczyć strukturę włosa.

Należy jednak podkreślić, że trwała ondulacja zawsze wysusza i niszczy włosy, a jej efekt pozostaje na kilka miesięcy.

Dlatego panie, które pragną cieszyć się taką stylizacją, mogą zakręcić mokre włosy na niewielkie wałki. Im wałki będą mniejsze i będzie ich więcej na głowie, tym fryzura będzie najbardziej zbliżona do tej, którą nosi Beyonce.

Beyonce

Loki w stylu Beyonce /fot. BANG Showbiz London

Zobacz też: Wielcy fryzjerzy - Boski Antoine

Pielęgnacja kręconych i falowanych włosów

Jeżeli zdecydujesz się na stworzenie trwałych loków na swojej głowie, musisz pamiętać o tym, że taka stylizacja wymaga właściwej pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie odżywki i szampony do kręconych włosów. Z kolei stylizacja stworzona specjalnie na jedną okazję wymaga tego, by ją dokładnie rozczesać po powrocie z zabawy. Kręcone, bądź falowane włosy obficie spryskane lakierem zaczną się łamać i kołtunić w trakcie snu. Najlepiej więc od razu umyć włosy, by spłukać wszelkie kosmetyki i dać puklom odpocząć.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men