Fryzury na Wielkanoc - czyli wesoły baranek czy też fantazyjne gniazdko?

Żółciutki, uwielbiany przez dzieci kurczaczek, zabawny, kicający zając oraz oczywiście bajecznie kolorowe pisanki, koszyczek z tradycyjnie przygotowywaną święconką i zabawki na wodę. Ale czy to już wszystko, co kojarzy Ci się ze Świętami Wielkiej Nocy? Ależ naturalnie, że nie! Przecież oprócz tradycyjnego, odświętnego wyglądu stołu Wielkanocnego jak również przygotowywaniu potraw takich jak chociażby słodkie mazurki czy też baby, zadbać powinnaś o… samą siebie.
/ 28.06.2007 14:26

Żółciutki, uwielbiany przez dzieci kurczaczek, zabawny, kicający zając oraz oczywiście bajecznie kolorowe pisanki, koszyczek z tradycyjnie przygotowywaną święconką i zabawki na wodę. Ale czy to już wszystko, co kojarzy Ci się ze Świętami Wielkiej Nocy? Ależ naturalnie, że nie! Przecież oprócz tradycyjnego, odświętnego wyglądu stołu Wielkanocnego jak również przygotowywaniu potraw takich jak chociażby słodkie mazurki czy też baby, zadbać powinnaś o… samą siebie.

Tu liczyć będzie się więc każdy szczegół, począwszy od Twojego ubrania, odpowiedniego makijażu, a skończywszy na… włosach właśnie. Czy jednak istnieją zarówno modne, jak i wygodne i odświętne fryzury Wielkanoce? Jak powinnaś uczesać swoje włosy, z okazji nadchodzący Świąt Wielkiej Nocy?

Lekka i swobodna fryzura na włosach średniej długości

Lekka i swobodna fryzura na włosach średniej długości

 

Styl jak również tradycja

Zanim przejdziesz do ułożenia swoich włosów, warto, abyś w pierwszej kolejności z bliska poznała okazję, do której należy dostosować styl swoich pasm. Zgodnie więc z treścią najpopularniejsze chyba internetowej encyklopedii, Wikipedii, Święta Wielkiej Nocy (określanej również mianem Paschy, Niedzieli Wielkanocnej bądź też Zmartwychwstania Pańskiego) to: „najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne (Triduum Paschale). W chrześcijaństwie wprawdzie każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, ale Niedziela Zmartwychwstania jest z nich najbardziej uroczysta”. Jak więc sama doskonale widzisz, fryzura dobierana z takiej właśnie okazji powinna być naprawdę wyjątkowa. Tu należy połączyć ze sobą styl oraz tradycję. Nie jest to łatwą sztuką ale… da się tego dokonać. Rozwiązaniem może być się uczesanie, możliwe do wykonania przy pomocy warkocza, a dokładniej rzecz ujmując dwóch, znajdujących się po bokach głowy warkoczyków. Będzie to więc fryzura, która – naturalnie z okazji Świąt Wielkiej Nocy – spokojnie określić będziesz mogła mianem fantazyjnego „baranka”. W pierwszej kolejności dokładnie umyj więc swoje pasma. Następnie wysusz używając do tej czynności niezbyt gorącego powietrza suszarki. Teraz rozczesz dokładnie swoje kosmyki włosów i zrób dokładny przedziałek na samym środku głowy. Rozdzielone uprzednio włosy, znajdujące się pod obu bokach zwiąż za pomocą cienkiej gumki. Do tej czynności radzi się używanie jak najcieńszej gumki. Naturalnie możesz pokusić się o użycie tak zwanej „gumki – recepturki” jednak jeśli tylko nie zdecydujesz się na przecinanie wspomnianej gumki w momencie, kiedy będziesz chciała rozpleść swoje włosy, a tylko będziesz próbowała zdjąć ją tradycyjnymi metodami, to musisz liczyć się z tym, że część Twoich włosów zostanie po prostu… wyrwana. Kiedy pasma po obu stronach głowy są już zebrane w kitki, to w następnej kolejności należy z każdej partii pasm zapleść warkocze. Uwaga: ważne jest to, aby splot był stosunkowo ciasny, ponieważ w innym przypadku fryzura – nawet pomimo użycia kosmetyków utrwalających - może nam się po prostu nie utrzymać na włosach. Kiedy warkocz zostanie już spleciony, to w następnej kolejności należy zawinąć go ściśle wokół podstawy uprzednio wykonanej kitki, natomiast końcówki uzyskanego w ten sposób splotu, dopiąć do reszty włosów za pomocą spinki w rodzaju wsuwki. I… gotowe! Wesoły, aczkolwiek tradycyjny „baranek” króluje już na Twojej głowie.

Zmysłowa fryzura oraz odzyskanie koloru i blasku włosów

Zmysłowa fryzura oraz odzyskanie koloru i blasku włosów

 

Innym, równie godnym polecenia uczesaniem świątecznym, jest fryzura określana potocznie mianem „gniazdka”. Również w jej przypadku podstawę wykonania stanowić będziesz tak zwany „koński ogon”, który następnie zamieniony zostanie w warkocz. Jak więc wyczarować na swoich włosach fantazyjne gniazdko? W tym celu postępuj podobnie, jak w przypadku powyżej omówionego „baranka”, z tą jednak różnicą, że pasma – zamiast dzielić na dwie części – zwiąż razem ze sobą i dopiero później wykonaj z nich warkocz. W następnej kolejności zakręć splot wokół podstawy kitki, przypnij do pozostałej część włosów przy pomocy spinki – wsuwki, natomiast całość ułożonej w ten sposób fryzury po prostu utrwal za pomocą mocnego lakieru do włosów. I… gotowe! Nasza rada? Jeśli pragniesz nieco bardziej urozmaicić ten właśnie rodzaj wielkanocnej fryzury, to zamiast tradycyjnego warkocza, możesz pokusić się o wykonanie na przykład, warkocza „dobieranego” zwanego również „warkoczem francuskim”. W tym celu rozdziel włosy na czubku głowy na 3 równe pasma. Następnie złap je razem, ale nie łącz ze sobą. Teraz dołącz dodatkowe pasmo z boku głowy do najbliższego, znajdującego się pasma. Następnie należy przełożyć pasmo dobierane z jednej strony na środek, a z drugiej strony analogicznie do drugiej, wolnej ręki. W ten sposób w jednej dłoni powinny znaleźć się trzy pasma. Teraz z początkowej strony należy dobrać kolejne pasemko włosów, a następnie postępować tak samo jak z drugą stroną. Zakończeniem fryzury jest zawsze zwykły warkocz, ponieważ włosy dobierane z boków stron skończą się szybciej, natomiast kosmyki z linii tuż nad karkiem cały czas będą czekały na zaplecenie. Oczywiście, jeśli masz naprawdę długie włosy, to taką fryzurę również bez problemu będziesz w stanie spiąć w śliczne gniazdko, niemniej jednak zdarzyć się może, że pasma będą nieco zbyt krótkie. Co więc zrobić w takiej sytuacji? W takim przypadku warto po prostu podpiąć warkocz do góry w taki sposób, aby kosmyki tworzyły swego rodzaju łuk.

Święta Wielkiej Nocy to czas piękny i radosny. To również moment, w którym właśnie Ty powinnaś zadbać o swój nienaganny wygląd. Nie zapominaj więc nawet o najdrobniejszym detalu, ponieważ to właśnie tego rodzaju wpadki, mogą skutecznie popsuć Ci klimat całej uroczystości.

Radykalne strzyżenie i stylizacja

Radykalne strzyżenie i stylizacja
Fryzura na każdą okazję

Fryzura na każdą okazję

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)