Fryzury na rozpoczęcie roku

Nowy rok szkolny to wielkie wydarzenie w życiu dziecka, spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach budzi wiele emocji. Warto wesprzeć nasze pociechy dodając im pewności doskonale dobraną fryzurą oraz modnym, odświętnym strojem.
/ 31.08.2011 06:08

Nowy rok szkolny to wielkie wydarzenie w życiu dziecka, spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach budzi wiele emocji. Warto wesprzeć nasze pociechy dodając im pewności doskonale dobraną fryzurą oraz modnym, odświętnym strojem.

Fryzura na pazia

Panuje słuszne przekonanie, że fryzura dla dziecka powinna być przede wszystkim wygodna, nasze pociechy nie lubią siedzieć w bezruchu, uwielbiają biegać, bawić się i rozrabiać. Dlatego włosy naszych dzieci powinny być doskonale podcięte, tak dobrze, aby po chwili zabawy ułożyły się ładnie na głowie.

Taką sprawdzoną fryzurą jest bezwątpienia fryzur na pazia. Włosy podcięte za uszami, na karku i grzywce okalają twarze dzieci dodając im uroku. Nawet jeżeli dziecko biega, rozwiane włosy po chwili wracają na swoje miejsce sprawiając, że dzieci wyglądają zawsze ładnie. Włosy podcięte na pazia będą doskonale u chłopca i dziewczynki komponować się z mundurkiem szkolnym czy białą bluzką oraz odświętnymi spodniami lub spódniczką. Zbyt długie włosy sprawiają wiele kłopotów, po pierwsze z ułożeniem właściwej fryzury, poza tym, która mama nie pamięta, jak trudno jest rozczesać włosy małej księżniczki, w której pojawią się drobne pozostałości po jedzeniu czy nawet napojach. Nie każda dziewczynka lubi czesanie włosów, a chłopcy z pewnością unikają takich zabiegów. Na pewni mamy pamiętają niejedną łzę wylaną z powodu konieczności rozczesania włosów. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych momentów lepiej proponować dzieciom włosy krótkie.

Śliczna grzywka

Grzywka po latach niełaski powróciła i dzisiaj jest symbolem elegancji oraz dodaje niezwykłego urody. Grzywka na czole dziecka sprawia, że twarz wydaje się wyrazista, poza tym nabiera charakteru. Grzywka prosta dobra jest dla chłopców i dziewczynek o wysokim czołu, może ładnie opadać na czoło maskując ten mały mankament urody. Poza tym prosta grzywka nada wyglądowi powagi właściwej do wyjątkowej chwili, jaką jest rozpoczęcie roku szkolnego. Warto pamiętać, że grzywka nie może być za długa, aby nie przeszkadzała w nauce.

Grzeczne fale

Włosy to wizytówka każdego dziecka, fryzura powinna być dobrana w zależności od charakteru, trudno zaproponować falę chłopcu, który ma osobowość zawadiaki. Może jednak namówić niesfornego malucha na zmianę wyglądu. W tym celu należy podciąć włosy krótko na karku oraz nad uszami i pozostawić dłuższą grzywkę, z której będzie można ułożyć włosy na bok, zaczesując je za pomocą grzebienia. W ten sposób uformuje się delikatną falę, a nasza pociecha będzie wyglądała jak wzorowy uczeń. Dziewczynki, które pragną pochwalić się długimi, zakręconymi włosami, można pozwolić w tym dniu, na włosy, które będą się układały w delikatne fale. Taka fryzura, chociaż przepiękna, nie należy do trwałych, dlatego warto ją utrwalić za pomocą pianki do układania włosów czy lakieru.

Ponadczasowy warkocz

Dziewczynki, które uwielbiają długie włosy, mają wielkie możliwości dobrania fryzury na początek roku szkolnego. Niezastąpionymi fryzurami uwielbianymi przez dziewczynki są kompozycje utworzone za pomocą warkocza. Dziewczynki, które zamierzają zaskoczyć swoich kolegów i koleżanki mogą zapleść warkocz z dwóch stron głowy , rozpoczynając od grzywki, dwa warkocze okalające głowę będą nie tylko stanowiły największą ozdobę, ale też będą zachwycać oryginalnością. Warkocze należy zapiać na wysokości szyi ozdobną spinką, która podkreśli kolor włosów. Do łask wraca też fryzura złożona z dwóch warkoczy, piękny splot poprowadzony z dwóch stron sprawi, że nasza pociecha będzie wyglądała dziewczęco oraz grzecznie. Początek roku szkolnego wymaga powagi. Ponadczasowa wydaje się propozycja zaplecenia włosów półdługich w jeden warkocz, który ozdobi każdą dziewczynkę.

Zanim narzucimy naszą koncepcję wyglądu dziecku najlepiej z nim o tym porozmawiać, dopytać się, w jakiej fryzurze chciałaby wystąpić na rozpoczęcie roku szkolnego. Jeżeli chłopieć wybierze zawadiackiego irokeza warto zgodzić się i sprawić przyjemność naszemu dziecku w tym wyjątkowym dniu.

Materiał przygotowany przez Klinikę Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)