Fryzury komunijne z ozdobami

Fryzury na komunię nie powinny być ani zbyt bogato zdobione, ani zbyt wymyślne. Jak więc sprawić, by dziecko czuło się wyjątkowo, modnie, a jednocześnie odpowiednio do okazji? Oto stylowe i skromne fryzury na komunię!

Fryzury na komunię nie powinny być ani zbyt bogato zdobione, ani zbyt wymyślne. Jak więc ozdobić włosy dziecka i jakich ozdób użyć, by dziecko czuło się wyjątkowo, modnie, a jednocześnie fryzurka była odpowiednia i nie kosztowała nas fortunę? Oto stylowe, ale jednocześnie skromne ozdoby do włosów i fryzury odpowiednie na komunię.

Niezależnie od tego czy twoje dziecko pójdzie do komunii w tym roku, czy dopiero w następnym, warto już zawczasu poznać fryzjerskie trendy dla dziewczynek. Poznajcie nasze typy! Prezentujemy fryzury na komunię.

Zobacz też: fryzury na komunię - najpiękniejsze loki i fale

Fryzury na komunię z ozdobami

Fryzury na komunię - najpiękniejsze są te dziecięce i naturalne / fot. Fotolia/emmimariage.pl/mango.com

 

Fryzura na komunię - lekko zakręcone włosy z opaską

Przedziałek pośrodku i lekko wywinięte na zewnątrz oraz zakręcone końcówki rozpuszczonych włosów można ozdobić biżuteryjną opaską. Zwłaszcza jeśli cała stylizacja komunijna jest dość elegancka. Warto pamiętać jednak, że im strojniejsza sukienka komunijna, tym mniej dodatkowych ozdób powinno znaleźć się w stylizacji. Chyba, że chcemy, by dziecko wyglądało niezbyt gustownie, albo ulegamy jego prośbom.

Fryzury na komunię z ozdobami

fot. Kolekcja marki Emmi Mariage, emmimariage.pl

 

Fryzura na komunię - rozpuszczone włosy

Inny pomysł na ozdobę do fryzury na komunię to opaska z transparentną (przezroczystą) kokardką. Takie przezroczyste tkaniny są teraz bardzo mode i będą świetnie się komponować z sukienką komunijną z takimi elementami. Opaska w takim stylu będzie pasować zarówno do rozpuszczonych włosów, jak i upiętego koczka.

Fryzury na komunię z ozdobami

fot. Kolekcja marki Emmi Mariage, emmimariage.pl

 

Fryzury na komunię - modny koszyczek i zawijaski

Zawinięte kosmyki włosów lub koczki, albo koszyczek z warkoczyków to bardzo fajny pomysł na fryzurę na komunię. Można ozdobić włosy dziewczynki spinkami z kwiatkami lub powtykać we włosy sztuczne, albo prawdziwe kwiatki. Taka fryzura na komunię jest odpowiednia dla dziewczynki i na taką okazję.

Fryzury na komunię z ozdobami

fot. Kolekcja dla dzieci Mango, mango.com

 

Fryzura na komunię - warkocze z tiulowymi ozdobami

Tiulowe gumki do włosów w śnieżnobiałej bieli zdobiącej dwa warkoczyki, będą prezentowały się niezwykle uroczyście. Gumki w różnych kolorach i wersjach można kupić w cenie od kilku do kilkunastu złotych. Można też zrobić je samemu w domu z kawałka materiału i zwykłej gumki. Efekt jest naprawdę bardzo udany i idealny dla dziewcznki przystępującej do komunii świętej.

Fryzury na komunię z ozdobami

fot. Fotolia

 

Fryzura na komunię z koronkową opaską

Innym pomysłem na uatrakcyjnienie fryzury na komunię może być opaska w stylu retro. Wianek komunijny w innej wersji (oczywiście jeśli w twojej parafii nie ma wyraźnych wytycznych co do stroju na komunię). Bardzo łatwo taką opaskę retro zrobić samodzielnie w domu. Gotowe opaski może kupić w internecie już od około 15 zł.

Fryzury na komunię z ozdobami

fot. Fotolia

Jeśli porwiesz się na domową wersję opaski - wystarczy kupić w pasmanterii elastyczną koronkę - koronkę gumkę, która będzie delikatnie przylegać do głowy oraz materiałowy kwiat. Kwiat oczywiście przyszywamy z boku do koronki i opaska gotowa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Piękne fryzury na komunię zwłąszcza ta z tą biżuteryjną i transparentną ozdóbką!