POLECAMY

Fryzury idealnie dobrane do kształtu twarzy

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Jak wybrać idealne cięcie włosów? Warto przyswoić sobie podstawowe zasady doboru fryzury do kształtu twarzy, by uniknąć nietwarzowych cięć i niekorzystnych uczesań. Oto 4 kształty twarzy i propozycje idealnie dobranych do nich fryzur!

Przy perfekcyjnie owalnym kształcie twarzy nie musimy się martwić o dobór fryzury. Niemal każda będzie pasować! Niestety nie wszystkie posiadamy idealnie owalne rysy twarzy. Jednak każda z nas może stosować sztuczki, aby okrągła twarz nie wyglądała jak księżyc w pełni, a ostre rysy nie przemieniły buzi w złośnicę. Wraz ze stylistami marki Schwarzkopf przygotowałyśmy praktyczny poradnik, który pomoże wam (i nam!) dobrać idealne cięcie włosów.

Jak znaleźć idealne cięcie włosów?

Zobacz też: Nowoczesne fryzury inspirowane modą uliczną

Twarz okrągła

Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, zdecydowanie nie planuj przedziałka na środku głowy. Fryzury geometryczne też nie są wskazane. Zarówno przedziałek, jak i sztywna fryzura będą niepotrzebnie podkreślać pełną twarz. Znacznie lepszym wyborem będą tutaj dłuższe włosy, co najmniej do ramion, cieniowane fryzury z miękkim przedziałkiem na boku lub grzywką czesaną na bok. Duża objętość włosów na czubku głowy daje wrażenie smukłości.

Fryzury dla okragłej twarzy

Zobacz też: Fryzury i upięcia ślubne

Twarz o ostrych rysach

Ostre rysy twarzy wymagają miękkiego kontrastu. Zapewnią go grzywki i cieniowane fryzury, które miękko okalają twarz. Fryzury o ostrych liniach lub bardzo dokładnie przyciętej grzywce, które podkreślają ostre kontury twarzy nie są w tym wypadku odpowiednie. Cieniowana grzywka czesana na bok pasuje o wiele lepiej do tego kształtu twarzy.

Fryzury dla twarzy o ostrych rysach

Zobacz też: Fryzury - trendy 2013

Twarz owalna

Gratulujemy doskonałego kształtu twarzy! Prawie każda fryzura jest dla ciebie odpowiednia. Przedziałek na środku jest idealnym rozwiązaniem dla małych owalnych twarzy, ponieważ tworzy złudzenie większej szerokości. Grzywki nie powinny być bardzo krótkie, aby nie eksponowały podłużnego kształtu głowy.

Fryzury dla owalnej twarzy

Zobacz też: Seksowne fryzury na randkę

Twarz w kształcie serca

Twoje włosy powinny skupiać objętość na wysokości brody. Można to uzyskać dzięki lokom, falom lub grzywce. Włosy mogą mieć objętość u nasady, ale na wysokości ucha, fryzura powinna być wąska. Dobrym rozwiązaniem będzie bob o wystrzępionych końcach poniżej brody.

Fryzury dla trójkątnej twarzy lub twarzy w kształcie serca

Źródło: Materiały prasowe Schwarzkopf /www.schwarzkopf.pl

Fot. Fotolia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Czy w ogóle istenieje fryzura, którą można idelanie dobrać do kształtu twarzy? Chyba oprócz kształtu twarzy powinna też być brana pod uwagę struktura włosa, kolor włosów itp...